Archive for Σεπτεμβρίου, 2015

Survey for Students? Physical Condition

Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου 2014-15

Τη Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014 έλαβαν χώρα στο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής οι Τελικοί Αγώνες Ανωμάλου Δρόμου αγοριών και κοριτσιών για το Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου 2014-2015. Συνολικά στους δύο τελικούς πήραν μέρος 30 αγόρια και 28 κορίτσια, που επιλέχθηκαν κατόπιν προκριματικής δοκιμασίας κατά τμήμα.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ 6 FINALIST:

ΘΕΣΗ ΑΓΟΡΙΑ ΤΜΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΜΗΜΑ
Βλάχας Λάμπρος Β1 Μαντέλλου Άρτεμις Γ4
Αποστόλου Τάσος Γ1 Φωτίου Παναγιώτα Α4
Τζιόρας Γιάννης Β3 Τσάνη Αναστασία Γ3
Εμβραΐζογλου Νίκος Β1 Κατσανάκη Βασιλεία Β2
Ζάψας Γιάννης Γ2 Καρατζόγλου Φοίβη Β2
Μαζιανίτης Ηλίας Γ3 Σιάση Χρύσα Β4

Η βράβευση των νικητών και η απονομή μεταλλείων και κυπέλλων έγινε τη Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου από τον Διευθυντή, κ. Βασίλειο Κρανά, και την καθηγήτρια φυσικής αγωγής κ. Β. Κεχαγιά.

Προετοιμασία & οργάνωση πρωταθλήματος: Βασιλική Κεχαγιά, Αναστασία Γιαννάκου και Βασίλειος Θεοδωράκης.

Οργάνωση & εποπτεία τελικού: Βασιλική Κεχαγιά ? Αλέξανδρος Κανδρέλης.

Οι αγώνες και η βράβευση καλύφθηκαν από τη δημοσιογραφική ομάδα της σχολικής μας εφημερίδας. Το σχετικό ρεπορτάζ έχει δημοσιευτεί στο 7ο φύλλο της εφημερίδας Ζωσιμάδων Τύπος (σελίδες 7-8).

Παρακολουθήστε το βίντεο των αγώνων:

Ημέρα Αθλητικών Δραστηριοτήτων, 22 Οκτωβρίου 2014

Ημέρα Αθλητικών Δραστηριοτήτων, 22-10- 2014, ¨Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι.¨

1ος κύκλος: 8:15- 10:00 Πρόγραμμα δραστηριοτήτων
Γ1, Γ2, Γ3 ,Γ4, Α4: Ταινία
Εικαστικό εργαστήριο με τον κ. Ζωγάκη
Α1: Εργαστήρι διατροφήςμε την κ. Βρίγκα και την κ. Σταύρου
Β1 και Β2 :ecomobility με την κ. Παντούλα και μετά αγώνες
Β3 και Β4 : αγώνες και μετά ecomobility με την κ. Παντούλα
Α2 και Α3:αγώνες

Υπεύθυνοι καθηγητές:
Για τους αγώνες: Κεχαγιά, Γιαννακού, Θεοδωράκης

Α1: Βρίγκα, Σταύρου Β1:   6 Παππά Γ1: Αιθ. 15 Αζέλη
Α2: Ζήκου Β2: Χαρτζάβαλου Γ2: Αιθ. 16 Βακατσάς
Α3: Βλάχα Β3: Νείλα Γ3: Αιθ. 6 Εξάρχου
Α4: Αιθ. 5 Κολιός Β4: Γκαδρή Γ4: Αιθ. 7 Τσιώρη

10:00 ? 10:30 : Διάλειμμα
Εφημερία:Χαρτζάβαλου, Εξάρχου, Ράπτη, Γιαννάκου, Σιόζος

2ος κύκλος: 10:30 ? 12:00 Πρόγραμμα δραστηριοτήτων
Β1,Β2,Β3,Β4 : Ταινία
Α3:Εργαστήρι διατροφήςμε την κ. Βρίγκα και την κ. Σταύρου
Α2: Εργαστήρι για τη διαφορετικότητα με την κ. Μπουκουβάλα
Γ1-Γ2: αγώνες
Γ3-Γ4: αγώνες
Α1-Α3: αγώνες

Υπεύθυνοι καθηγητές:
Για τους αγώνες: Κεχαγιά, Γιαννακού

Α1: Χαρτζάβαλου Β1: Αιθ.5 Βακατσάς Γ1: Σιόζος
Α2: Μπουκουβάλα Β2: Αιθ. 6 Φελάνη Γ2: Κολιός
Α3: Βρίγκα, Σταύρου Β3: Αιθ. 7 Νόννη Γ3: Τσιώρη
Α4: Γκαδρή Β4: Αιθ. 16 Παπαγεωργίου Γ4: Ράπτη

12:00 ? 12:30 : Διάλειμμα
Εφημερία: Τσιπλακίδης, Ραμπαούνη, Τόκη, Κεχαγιά

3ος κύκλος: 12:30 ? 13:45 Πρόγραμμα δραστηριοτήτων
Α1,Α2,Α3: Ταινία
Α4: Εργαστήρι για τη διαφορετικότητα με την κ. Μπουκουβάλα
Β2 και Β4 : Εργαστήρι Μουσικής για τη διαφορετικότητα με την κ. Μπεκιάρη και μετά αγώνες
Γ1- Γ3: αγώνες
Γ2-Γ4: αγώνες
Β1-Β3: αγώνες και μετά εργαστήρι Μουσικής για τη διαφορετικότητα με την κ. Μπεκιάρη

Υπεύθυνοι καθηγητές:
Για τους αγώνες:Κεχαγιά, Γιαννακού

Α1: Αιθ. 6 Ραμπαούνη Β1: Παπαγεωργίου Γ1: Τσιπλακίδης
Α2: Αιθ. 7 Παππά Β2: Τσιπλακίδης Γ2: Παππά Ελένη
Α3: Αιθ. 5 Πετρίδου Β3: Πατέλης Γ3: Τσοκάνης
Α4: Μπουκουβάλα Β4: Φελάνη Γ4: Τόκη

Βράβευση μπάσκετ 2014

Βράβευση ποδοσφαίρου και βόλεϊ

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ 2014

RUN GREECE