Εικόνα προφίλ του/της Βασιλική ΤσιέλουEίμαι εκπαιδευτικός ΠΕ 07 (Γερμανικής Γλώσσας). Στη δημόσια εκπαίδευση βρίσκομαι από το 1995 περιφερόμενη σε διάφορα σχολεία σε Κορινθία, Αργολίδα και Αττική. Διορίστηκα το 2003 στα πανέμορφα Γιάννενα. Από το 2005 εργάζομαι με οργανική θέση στο 2ο Γυμνάσιο Κορίνθου, όπου εδώ και επτά χρόνια είμαι υποδιευθύντρια. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στη Γερμανία. Δεν έχω όμως καμία σχέση με τη Merkel! Είμαι παντρεμένη με τον έρωτα της ζωής μου κι έχω δύο υπέροχους γιους, 29 και 27 ετών. Οι μεγάλες μου αδυναμίες!!!!!!!!
Λατρεύω τα παιδιά και τη δουλεία μου. Κι επειδή η νέα γενιά είναι παιδιά της τεχνολογίας προσπαθώ να εμπλουτίζω τις γνώσεις μου σχετικά με αυτές για να κεντρίσω το ενδιαφέρον των μαθητών μου. Με τις νέες τεχνολογίες έχω αναπτύξει τα τελευταία χρόνια μια ιδιαίτερη σχέση, αν και χρησιμοποιούσα τον υπολογιστή πολλά χρόνια πριν στη δουλειά μου.