Σύντομο βιογραφικό σημείωμα

Γεννήθηκα το 1967 στην τ. Δ. Γερμανία, από γονείς μετανάστες. Επέστρεψα με την οικογένειά μου στην Ελλάδα το 1972 και έζησα τα παιδικά μου χρόνια στη Βεγόρα της Φλώρινας. Το 1985, αποφοιτώντας από το Λύκειο, πέτυχα στη φιλοσοφική σχολή του Ρεθύμνου, όπου και φοίτησα κατά τα χρόνια ’85-’89. Από το 1991, μετά την απόλυσή μου από το στρατό, εγκαταστάθηκα στην Αττική, όπου και ζω μέχρι σήμερα.

Στα χρόνια 1991-2003 εργάστηκα ως φιλόλογος σε φροντιστήρια και σχολεία της Αττικής (ωρομίσθιος και αναπληρωτής). Το 2002 πέτυχα στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ για εκπαιδευτικούς και έτσι από το 2003 εργάζομαι ως μόνιμος στη Δημόσια Εκπαίδευση.

Είμαι έγγαμος (όχι παντρεμένος, δηλαδή υπ-ανδρευμένος, που είναι και παρεξηγήσιμο) και έχω δύο παιδιά.