MB900296025   Το αναμνηστικό βίντεο βασίστηκε στις, αποθανατισμένες από τη φωτογραφική μηχανή, σκηνές της σχολικής ζωής των μαθητών. Σκηνές από σχολικές γιορτές, δραστηριότητες, εκδρομές, αλλά και από την καθημερινότητά τους στο χώρο του σχολείου.

Το αναμνηστικό βίντεο προβλήθηκε την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2012, στις 8:00μ.μ. στο χώρο του σχολείου. Οι μαθητές της Γ' Τάξης με την εκδήλωση αυτή αποχαιρέτισαν τα γυμνασιακά τους χρόνια, καθώς και την οικογένεια του 9ου Γυμνασίου Βόλου.

Η δημιουργία ενός αναμνηστικού βίντεο βασίστηκε σε μια ιδέα του διευθυντή του σχολείου, κου Αγγελόπουλου Νίκου. Την υλοποίηση της ιδέας αυτής ανέλαβε και έφερε εις πέρας η κα Βούλγαρη Βάσω, καθηγήτρια Πληροφορικής του Σχολείου.

Φίλτρο Τίτλου     Προβολή #
# Τίτλος άρθρου