Βιογραφικό Σημείωμα                 Εργασία                    Δραστηριότητες                     Διδασκαλία                    Δημοσιεύσεις                      Επικοινωνία

Ονομάζομαι Χριστίνα Πεταλά και εργάζομαι ως εκπαιδευτικός Πληροφορικής στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Ζωγράφου. Αποφοίτησα το 2005 απο το τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων του Πανεπιστημίου Πειραιά και απο τότε εργάστηκα σε ιδιωτικά και δημόσια ΙΕΚ, και σε σημόσια σχολεία του νομού Αττικής ως ωρομίσθια και αναπληρώτρια εκπαιδευτικός. Τα 2 τελευταία χρόνια παρακολουθώ το ΜΠΣ "Τεχνολογία Υλικού και Λογισμικού - Συστήματα Διάχυτου Υπολογισμού", στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο. Παράλληλα συμμετέχω σε συνέδρια εκπαιδευτικού χαρακτήρα με δημοσιεύσεις σχετικά με την σύγχρονη παιδαγωγική προσέγγιση της διδασκαλίας της Πληροφορικής σε μικρές ηλικίες.