Computer 3 - Click image to download.

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

Α΄Ομάδα Β΄Ομάδα

Ο προσωπικός μας χώρος

click on the pictures

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.               ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΤΑΛΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ

Καλώς Ήρθατε στο Σεμινάριο μας!

Το Σεμινάριο αυτό διαφέρει από όλες τις προηγούμενες εμπειρίες σας. Τα μαθήματα γίνονται  μόνο μέσα από τον υπολογιστή σας και η τάξη σας αποτελείται από Έλληνες και Ιταλούς μαθητές. Οι καθηγητές σας προέρχονται από την Ελλάδα και την Ιταλία και τους συναντάτε μόνο ηλεκτρονικά. Το μάθημα γίνεται σε εικονικές τάξεις και οι εργασίες είναι ομαδικές. Ελπίζουμε να απολαύσετε την εμπειρία αυτή!

Σας καλούμε να γνωρίσετε τους μαθητές που συμμετέχουν στο Σεμινάριο, επιλέγοντας την ένδειξη "Ομάδες Μαθητών" στην αριστερή στήλη.

Αν έχετε διάθεση επισκεφτείτε τον προσωπικό μας χώρο και δείτε φωτογραφίες και βίντεο που κόπηκαν για εύλογες αιτίες!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

1η εβδομάδα 2η εβδομάδα       3η Εβδομάδα     4η Εβδομάδα

Ι

1η Εβδομάδα / 1-7 Νοεμβρίου 2005

Την πρώτη εβδομάδα το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να περιηγηθείτε στην Ιστοσελίδα του Σεμιναρίου. Γνωρίστε την ομάδα σας και συζητείστε στο CΗΑΤ για ό,τι θέλετε. Γνωρίστε τους καθηγητές σας επιλέγοντας την αντίστοιχη λέξη στην αριστερή στήλη. Ετοιμαστείτε για την επόμενη εβδομάδα που αρχίζουν τα μαθήματα!

2η Εβδομάδα  8-16 Νοεμβρίου 2005

Την δεύτερη εβδομάδα μαθαίνετε το αλφάβητο και δημιουργείτε προτάσεις με τις λέξεις που σας δίνουμε.

3η Εβδομάδα  16-24 Νοεμβρίου 2005

Την τρίτη εβδομάδα μαθαίνετε τα άρθρα και δημιουργείτε προτάσεις.

4η Εβδομάδα 25-4 βΔεκεμβρίου 2005

Την τέταρτη εβδομάδα μαθαίνετε τα βοηθητικά ρήματα και δημιουργείτε προτάσεις.