Φιλόλογοι Ηρακλείου

Καλώς ήλθατε

Ο ιστότοπός μας είναι ένας τόπος ενημέρωσης για τα γενικά και τα ειδικά που απασχολούν το φιλολογικό έργο (διδακτικό και επιστημονικό). Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• ανακοινώσεις για ποικίλες δραστηριότητες (συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια, συναντήσεις)

• διδακτικό υλικό (εισηγήσεις σεμιναρίων, σχέδια μαθημάτων, διδακτικές προτάσεις, βιβλιογραφία, επιστημονικά κείμενα)

• πληροφορίες για τη νομοθεσία και τις αλλαγές της που σχετίζονται με τη δουλειά του φιλολόγου

• χρήσιμες συνδέσεις

Ο ιστότοπός μας αποτελεί  τόπο συνάντησης των  ενδιαφερόντων μας.  Ενημερωνόμαστε για ζητήματα που αφορούν στο έργο μας και «συντονιζόμαστε» στους προβληματισμούς για ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό σχολείο που χρόνια ονειρευόμαστε.

Καλή πλοήγηση, καλή συνεργασία!

Λιάνα Καλοκύρη

Φιλόλογος – Συντονίστρια Εκπαιδευτικού έργου