Αρχική σελίδα
Φιλόλογοι Ηρακλείου

Καλώς ήλθατε

Ο ιστότοπός μας είναι ένας τόπος ενημέρωσης για τα γενικά και τα ειδικά που απασχολούν το φιλολογικό έργο (διδακτικό και επιστημονικό). Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• ανακοινώσεις για ποικίλες δραστηριότητες (συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια, συναντήσεις)

• διδακτικό υλικό (εισηγήσεις σεμιναρίων, σχέδια μαθημάτων, διδακτικές προτάσεις, βιβλιογραφία, επιστημονικά κείμενα)

• πληροφορίες για τη νομοθεσία και τις αλλαγές της που σχετίζονται με τη δουλειά του φιλολόγου

• χρήσιμες συνδέσεις

Ο ιστότοπός μας αποτελεί  τόπο συνάντησης των  ενδιαφερόντων μας.  Ενημερωνόμαστε για ζητήματα που αφορούν στο έργο μας και «συντονιζόμαστε» στους προβληματισμούς για ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό σχολείο που χρόνια ονειρευόμαστε.

Καλή πλοήγηση, καλή συνεργασία!

Λιάνα Καλοκύρη

Φιλόλογος – Συντονίστρια Εκπαιδευτικού έργου

I. Πρόσκληση συμμετοχής Εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Δ/θμιας Εκπ/σης (σύμφωνα με τον πίνακα αποδεκτών) στο «Εκπαιδευτικό–Διεπιστημονικό Πρόγραμμα Υποστήριξης Γλωσσικού Γραμματισμού» (έγκριση από ΙΕΠ-ΥΠΑΙΘ για υλοποίηση κατά το σχολ. έτος 2020-2021).

II. Ανακοίνωση διαδικτυακής ενημερωτικής-επιμορφωτικής συνάντησης για ενδιαφερόμενους Εκπαιδευτικούς (19-1-2021).

Συντονιστική Ομάδα του Προγράμματος -11 ΣΕΕ Δ/θμιας Εκπ/σης: Σ.Ε.Ε.  ΠΕ01  ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ, Σ.Ε.Ε. ΠΕ02   ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ ΖΑΝΕΚΑ, Σ.Ε.Ε. ΠΕ02   ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΛΙΑΝΑ) ΚΑΛΟΚΥΡΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ03  ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΛΥΚΑΚΗΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ03  ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ04  ΑΘΗΝΑ ΓΚΙΝΟΥΔΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ04  ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΑΘΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ07  ΣΟΦΙΑ ΓΙΑΣΣΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ11  ΛΗΔΑ ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ79  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΡΟΣΟΥΛΑΚΗΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ86   ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΣΕΛΗΝΑΣ

Β. Καλοκύρη. Υλικό ανατροφοδότησης από το επιμορφωτικό τηλε-σεμινάριο προγραμματισμού, παιδαγωγικού και διδακτικού έργου, για τη νέα σχολική χρονιά, 2020-21.

Έγκριση ΙΕΠ-ΥΠΑΙΘ σχ. έτ. 2020-2021 για υλοποίηση του Εκπαιδευτικού -Διεπιστημονικού Προγράμματος Υποστήριξης Γλωσσικού Γραμματισμού στη Δ/θμια Εκπαίδευση

(Συντονιστική Ομάδα Προγράμματος-11 ΣΕΕ ΠΕΚΕΣ Κρήτης: Σ.Ε.Ε.  ΠΕ01  Γ. ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΣ, Σ.Ε.Ε. ΠΕ02   Σ. ΖΑΝΕΚΑ, Σ.Ε.Ε. ΠΕ02 Β. ΚΑΛΟΚΥΡΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ03 Δ. ΚΑΛΥΚΑΚΗΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ03  Γ. ΚΑΝΕΛΛΟΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ04  Α. ΓΚΙΝΟΥΔΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ04  Μ. ΚΑΛΑΘΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ07  Σ. ΓΙΑΣΣΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ11  Λ. ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ79  Κ. ΔΡΟΣΟΥΛΑΚΗΣ, Σ.Ε.Ε.  ΠΕ86   Γ ΠΑΝΣΕΛΗΝΑΣ)