Αρχική σελίδα
Φιλόλογοι Ηρακλείου

Καλώς ήλθατε

Ο ιστότοπός μας είναι ένας τόπος ενημέρωσης για τα γενικά και τα ειδικά που απασχολούν το φιλολογικό έργο (διδακτικό και επιστημονικό). Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• ανακοινώσεις για ποικίλες δραστηριότητες (συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια, συναντήσεις)

• διδακτικό υλικό (εισηγήσεις σεμιναρίων, σχέδια μαθημάτων, διδακτικές προτάσεις, βιβλιογραφία, επιστημονικά κείμενα)

• πληροφορίες για τη νομοθεσία και τις αλλαγές της που σχετίζονται με τη δουλειά του φιλολόγου

• χρήσιμες συνδέσεις

Ο ιστότοπός μας αποτελεί  τόπο συνάντησης των  ενδιαφερόντων μας.  Ενημερωνόμαστε για ζητήματα που αφορούν στο έργο μας και «συντονιζόμαστε» στους προβληματισμούς για ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό σχολείο που χρόνια ονειρευόμαστε.

Καλή πλοήγηση, καλή συνεργασία!

Λιάνα Καλοκύρη

Φιλόλογος – Συντονίστρια Εκπαιδευτικού έργου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ. Νέα Ημερομηνία για την ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΔΕ-ΠΕΚΕΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟ: ΤΕΤΑΡΤΗ 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

ΣΕΕ ΠΕ02 Β. Καλοκύρη. Γ΄ τάξη ΓΕΛ, σχολ. έτος 2019-20. Το πλαίσιο για οργάνωση της διδασκαλίας των φιλολογικών μαθημάτων με βάση τα νέα δεδομένα:

Προγράμματα Σπουδών, Ωρολόγιο Πρόγραμμα, Ύλη ανά μάθημα, τρόπος εξέτασης μαθημάτων. Α΄, Β΄ ΓΕΛ: Τρόπος εξέτασης μαθημάτων,  Ωρολόγιο Πρόγραμμα. Διαμόρφωση «φακέλου οργάνωσης ανά μάθημα».

B. Καλοκύρη. Επιμορφωτικά - εργαστηριακά σεμινάρια Φιλολόγων για «Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία» Γ΄ τάξης Ημερήσιου ΓΕΛ και Γ΄ και Δ΄ τάξης Εσπερινού ΓΕΛ.

Β.Καλοκύρη. Χαιρετισμός. Ζητήματα συνεργασίας, υλικό προγραμματισμού και διδακτικής, για τη νέα σχολική χρονιά, 2019-20.

«ΈναρξηΠροηγούμενο12ΕπόμενοΤέλος»

Σελίδα 1 από 2