Αρχική σελίδα
Φιλόλογοι Ηρακλείου

Καλώς ήλθατε

Ο ιστότοπός μας είναι ένας τόπος ενημέρωσης για τα γενικά και τα ειδικά που απασχολούν το φιλολογικό έργο (διδακτικό και επιστημονικό). Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• ανακοινώσεις για ποικίλες δραστηριότητες (συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια, συναντήσεις)

• διδακτικό υλικό (εισηγήσεις σεμιναρίων, σχέδια μαθημάτων, διδακτικές προτάσεις, βιβλιογραφία, επιστημονικά κείμενα)

• πληροφορίες για τη νομοθεσία και τις αλλαγές της που σχετίζονται με τη δουλειά του φιλολόγου

• χρήσιμες συνδέσεις

Ο ιστότοπός μας αποτελεί  τόπο συνάντησης των  ενδιαφερόντων μας.  Ενημερωνόμαστε για ζητήματα που αφορούν στο έργο μας και «συντονιζόμαστε» στους προβληματισμούς για ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό σχολείο που χρόνια ονειρευόμαστε.

Καλή πλοήγηση, καλή συνεργασία!

Λιάνα Καλοκύρη

Φιλόλογος – Συντονίστρια Εκπαιδευτικού έργου

Ενημέρωση για το Συνέδριο της Ε.Φ.Ν.Η. με θέμα «Ερευνώντας το πολιτιστικό πρόσωπο του μεταπολεμικού Ηρακλείου», 17-19 Απριλίου 2019, στο Πολιτιστικό Κέντρο Ηρακλείου.

ΣΕΕ ΠΕ02 Καλοκύρη. Ενημέρωση-πρόσκληση για τον 7ο Διασχολικό Διαγωνισμό Ορθογραφίας

Διεξαγωγή: Δευτ. 8 - Παρ. 12  Απριλίου 2019. Δηλώσεις συμμετοχής (έως Παρ. 29-3-2019 στον Φιλόλογο κ. Χατζάκη, 10ο ΓΕΛ Ηρακλείου)

ΣΕΕ ΠΕ02 Β. Καλοκύρη. Φεστιβάλ Ρητορικής Παιδείας (16-18/5/2019, Πανεπιστημιούπολη Γάλλου, Ρέθυμνο). Δυνατότητα παρακολούθησης περιορισμένου αριθμού καθηγητών και μαθητών ως θεατών, μετά από δήλωση.

Παράταση δήλωσης συμμετοχής έως Δευτ. 15/4/19.

Ευχές για τη νέα χρονιά και ανανέωση στο εκπαιδευτικό έργο με «νέα αρχή».