Αρχική σελίδα
Φιλόλογοι Ηρακλείου

Καλώς ήλθατε

Ο ιστότοπός μας είναι ένας τόπος ενημέρωσης για τα γενικά και τα ειδικά που απασχολούν το φιλολογικό έργο (διδακτικό και επιστημονικό). Εδώ μπορείτε να βρείτε:

• ανακοινώσεις για ποικίλες δραστηριότητες (συνέδρια, ημερίδες, σεμινάρια, συναντήσεις)

• διδακτικό υλικό (εισηγήσεις σεμιναρίων, σχέδια μαθημάτων, διδακτικές προτάσεις, βιβλιογραφία, επιστημονικά κείμενα)

• πληροφορίες για τη νομοθεσία και τις αλλαγές της που σχετίζονται με τη δουλειά του φιλολόγου

• χρήσιμες συνδέσεις

Παράλληλα, ο ιστότοπός μας αποτελεί τόπο συνάντησης των προβληματισμών μας. Εδώ, μπορείτε να δημοσιεύετε (ή να αναδημοσιεύετε) κάθε είδους θεωρητικό κείμενο -δικό σας ή ξένο- που μπορεί, κατά τη γνώμη σας, να βοηθήσει το φιλολογικό έργο. Εδώ μπορείτε να δημοσιεύετε τις προτάσεις σας για ποικίλες διδακτικές πρακτικές. Εδώ μπορείτε να δημοσιεύετε τις ιδέες σας για ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό σχολείο που χρόνια ονειρευόμαστε!

Καλή πλοήγηση, καλές συνεργασίες!

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Φιλολόγων Ν.Ηρακλείου

Συμπλήρωση ερωτηματολογίου Ευρωπαϊκού Έργου Horizon 2020 - CRISS» από σχολεία Παιδαγωγικής ευθύνης και εκπαιδευτικούς αρμοδιότητας της Σχ. Σ. Β. Καλοκύρη

Σ.Σ. ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ ΚΑΛΟΚΥΡΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ: ΕΚΔΗΛΩΣΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ «ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΧΕΙΡΑΦΕΤΗΣΗ: Μετασχηματίζοντας στερεοτυπικές αντιλήψεις...» ΜΕ ΕΙΣΗΓΗΤΗ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΚΟΚΚΟ

Δευτέρα 18 Σεπτεμβρίου 2017, ώρες 17.00-20.00, ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Σχ. Σ. Β. Καλοκύρη. Εργαστηριακό Σεμινάριο για την πρακτική αξιοποίηση «e-class» του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου στα φιλολογικά μαθήματα (αναρτήσεις υλικού, επικοινωνία με μαθητές κ.ά.).

Τρίτη 3 Οκτωβρίου, ώρα 5.00 μμ-9.00 μμ, εργαστήριο Η/Υ ΠΕΚ Ηρακλείου.
Πιστοποιημένη Επιμορφώτρια  Β΄ επιπέδου στις ΤΠΕ Δρ. Περυσινάκη Ειρήνη.
(Ηλεκτρ. Δήλωση συμμετοχής απαραίτητη)

Σχ.Σ. Β. Καλοκύρη. Χαιρετισμός για τη νέα σχολική χρονιά, 2017-18.Ενημέρωση για εκδήλωση-σεμινάριο με τον Α. Κόκκο, στις 18-9-17, στο Ηράκλειο.

«ΈναρξηΠροηγούμενο123ΕπόμενοΤέλος»

Σελίδα 1 από 3