Την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου 2014, στο 1ο ΕΠΑΛ ΦΙΛΩΤΙΟΥ ΝΑΞΟΥ, θα πραγματοποιηθεί ενημέρωση στους μαθητές για τα "ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΑ ΝΟΣΗΜΑΤΑ", ύστερα από πρόσκληση του Γραφείου Αγωγής Υγείας και Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Δ.Δ.Ε. Κυκλάδων. Η ενημέρωση θα γίνει στην διάρκεια δύο διδακτικών ωρών, από στελέχη του Κέντρου Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ). Η συμμετοχή των μαθητών θα είναι υποχρεωτική και τους έχουν δοθεί Υπεύθυνες Δηλώσεις, που θα υπογραφούν από τους γονείς τους.
ΥΠ.Π.Θ.Π.Α.
Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
Ασφάλεια στο διαδίκτυο
Ψηφιακό σχολείο