ΓΙΟΡΤΕΣ-LA RENTRÉE

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 28 Αυγούστου 2015 Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 10 Ιανουαρίου 2019 Ημερομηνία Δημοσίευσης

La rentrée des classes
Η επιστροφή στο σχολείο

rentree

Για τη σχολική χρονιά 2019-2020 τα μαθήματα στα σχολεία της Γαλλίας θα αρχίσουν τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου για τους μαθητές των νηπιαγωγίων, των δημοτικών, των γυμνασίων και των λυκείων όλης της χώρας.

Οι πρώτες διακοπές της σχολικής χρονιάς θα είναι από τις 19 Οκτωβρίου έως τις 4 Νοεμβρίου 2019. Μετά το άνοιγμα των σχολείων θα έχουν, λοιπόν, ενάμισι μήνα μαθημάτων πριν τις επόμενες διακοπές τους.

Στην Ελλάδα τα σχολεία θα ανοίξουν τη Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου.

Καλή αρχή λοιπόν!!!

Les vacances d'été 2019, ou grandes vacances 2019 se terminent.

La rentrée scolaire 2019 des écoliers, collégiens et lycéens a lieu le lundi  2 septembre 2019 pour toutes les villes de France des zones A, B et C. Dans toutes les écoles, tous les collèges et les lycées, le jour de reprise est le même pour la rentrée de septembre.

Les vacances de Toussaint 2019: du samedi 19 octobre au dimanche 4 novembre - pour les 3 zones A, B et C.

En Grèce les éléves reprendront les cours le mercredi 11 septembre.

Bonne reprise!!!

Friday the 26th. . Joomla 3.0 templates. All rights reserved.