Φόρμα εισόδου

Εικόνες Απόκριες 2017

ΤΗΛΕΔΙΑΣΚΕΨΗ ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟΥ

Αξιολόγηση Χρήστη: 0 / 5

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ 2023

Δράση σήμερα στο 12ο Ολοήμερο νηπιαγωγείο διαδικτυακά για την ημέρα ασφαλούς διαδικτύου.
Το διαδικτυακό σεμινάριο για την ασφαλή χρήση του διαδικτύου για μαθητές Νηπιαγωγείου και Α τάξης Δημοτικού σχολείου, πραγματοποιείται σήμερα στις 10:00.
Τα θέματα που θα θίξουνε στην ενημέρωσή τους είναι η προστασία των προσωπικών δεδομένων, η υπερβολική ενασχόληση, το ασφαλές online gaming, ο διαδικτυακός εκφοβισμός, η θετική αλληλεπίδραση με φίλους στο διαδίκτυο κ.α
Η ενημέρωση διαρκεί μία (1) διδακτική ώρα.
Στο τέλος της παρουσίασης, εφόσον κάποιος μαθητής έχει κάποια απορία και θέλει να πάρει τον λόγο μπορεί να απευθύνει την ερώτηση του προς τον εκπαιδευτικό ο οποίος θα μας τη μεταφέρει. Επίσης υπάρχει και η δυνατότητα επικοινωνίας μέσω του chat.
  SAFE INTERNET DAY