Αρχική Σελίδα

Written by Joomla!. Posted in Joomla!

Μία εκπαιδευτική  Ιστοσελίδα που δημιουργήθηκε για την επικοινωνία με μαθητές, φοιτητές, καθηγητές.

Πληροφορίες σχετικά με τα μαθήματα που διδάσκω μπορούν να αναζητηθούν στη σελίδα «Διδασκαλία μαθημάτων». Εκεί, έγινε ενσωμάτωση της πλατφόρμας ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης e-class (Ηλεκτρονική Τάξη) του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ)Στόχος της Ιστοσελίδας είναι η υποστήριξη της κλασικής διδασκαλίας και η ενίσχυση της διαδικασίας μάθησης που πραγματοποιείται καθημερινά μέσα στη σχολική τάξη. Έτσι, οι μαθητές\τριες και οι φοιτητές\τριες θα βρουν ένα εναλλακτικό μέσο πρόσβασης στην ύλη των μαθημάτων που διδάσκονται στην φυσική τους τάξη.

Επίσης, στόχος της Ιστοσελίδας είναι να παράσχει χρήσιμες πληροφορίες για το μάθημα της Πληροφορικής Γ΄ ΓΕΛ, Εφαρμογές Πληροφορικής Α΄ ΓΕΛ και Εισαγωγή στις Αρχές της Επιστήμης των Η/Υ Β΄ ΓΕΛ , την Επιμόρφωση Β΄ Επιπέδου καθώς και για την Ευρωπαϊκή δράση eTwinning.

Καλό Σερφάρισμα!!!!