ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ

ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ  ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ  ΚΡΗΤΗΣ

Τα νέα μας

Στην ενότητα αυτή θα παρουσιάζουμε:

α)  Ανακοινώσεις, ειδήσεις, προκηρύξεις, προγράμματα που αφορούν γενικά τους φιλολόγους.

β)  Ειδήσεις (αποφάσεις του Δ.Σ., δράσεις, προγραμματισμό κ.ά.) που αφορούν στον Σύλλογό μας.

γ)  Ειδήσεις, αγγελίες, ανακοινώσεις κ.ά. των μελών μας.

Ευελπιστώντας "Τα νέα μας" να περιέρχονται σε επίκαιρα ή σύγχρονα θέματα, περιμένουμε τις δικές σας προτάσεις, ειδήσεις, νέα ή ό,τι άλλο.

Ο Σύλλογός μας αναγνωρίστηκε στις 15 Οκτωβρίου 2001  (απόφαση 220/1495/234/2001 του Πρωτοδικείου Ρεθύμνου) και καταχωρήθηκε στα οικεία βιβλία αναγνωρισμένων σωματείων στις 5 Νοεμβρίου 2001 (αριθμός Μητρώου 679).

Με απόφαση του Δ.Σ. (Αθήνα, 14/12/2001) η ετήσια συνδρομή μέλους ανέρχεται σε 10 Ευρώ. Καταθέστε το ποσό στην Alpha Bank (αριθμός λογαριασμού  362-002101-042060) και ταχυδρομείστε μας αντίγραφο της κατάθεσης για να παραλάβετε την απόδειξη είσπραξης ή απ' απευθείας στον ταμία μας κ. Χαράλαμπο Γάσπαρη.

Αντί της ειδικής τιμητικής εκδήλωσης για τον πανεπιστημιακό μας δάσκαλο και διαπρεπή φιλόλογο κ. Στυλιανό Αλεξίου, που είχαμε ανακοινώσει για τον Απρίλιο 2002, ο Σύλλογος σκοπεύει να εκδώσει μικρό τιμητικό τεύχος προς τιμή του. Προς τούτο καλούνται τα μέλη μας που ενδιαφέρονται να συγγράψουν κάτι ως προς το πρόσωπο, το έργο ή οτιδήποτε άλλο σχετικό, να απευθύνονται στην αντιπρόεδρό μας  κα. Βίκυ Λελεδάκη για περαιτέρω πληροφορίες (Δημακοπούλου 18 - 74100 Ρέθυμνο, 08310.31799).

Όλα τα μέλη του Συλλόγου παρέλαβαν μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) ή ΕΛ.ΤΑ. : α) τις διευθύνσεις των μελών του Συλλόγου και β) έντυπο εγγραφής νέου μέλους για τυχόν γνωστούς αποφοίτους της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης.

H κα. Βίκυ Λελεδάκη προτείνει τη συμμετοχή του Συλλόγου μας στον εορτασμό των 25 χρόνων λειτουργίας του Πανεπιστήμιου Κρήτης με μια φωτογραφική έκθεση των πρώτων φοιτητικών μας χρόνων στο Ρέθυμνο. Για τον σκοπό αυτό καλούνται τα μέλη μας να στείλουν στην κα. Λελεδάκη α) σε γραπτό λόγο Αναμνήσεις - Εντυπώσεις, β) έντυπο ή άλλο υλικό που αφορά στην περίοδο εκείνη (λ.χ. προγράμματα εκδηλώσεων - θεαμάτων, αποκόμματα εφημερίδων) και γ) φωτογραφίες κοινού ενδιαφέροντος σε ηλεκτρονική ή έντυπη μορφή.

Για  καλύτερη και αμεσότερη επικοινωνία, παρακαλούμε όλα τα μέλη μας να αποκτήσουν  ηλεκτρονική διεύθυνση (e-mail) και να μας την κοινοποιήσουν. Η διαδικασία είναι πολύ απλή.  Η συνάδελφος κα. Μαίρη Παπαδαντωνάκη προτείνει: α) έναν εύκολο-δωρεάν τρόπο για απόκτηση ηλεκτρονικής διεύθυνσης (e-mail)  και β)  την έναρξη ηλεκτρονικής επικοινωνίας μεταξύ μας.

Έναρξη ηλεκτρονικής Επικοινωνίας

Η προγραμματισμένη εκπαιδευτική εκδρομή στην Κάτω Ιταλία (ελληνόφωνα χωριά) και την ευρύτερη περιοχή της Napoli για το διάστημα 19-28 Αυγούστου 2002, δυστυχώς, δεν θα πραγματοποιηθεί, λόγω περιορισμένου ενδιαφέροντος.

ΕΝ ΑΡΧΗ Διοικητική λειτουργία Τα νέα μας Δημοσιεύσεις/-εύματα 1η Συνάντηση Χρήσιμες Συνδέσεις Εγγραφή νέου μέλους Η άποψή σας Αναζήτηση Ευχαριστίες Περιεχόμενα