Modele subiecte bilingv franceza

SUBIECTE ȘI BAREME LIMBA ENGLEZĂ-ADMISERE BILINGV 2016 modele de subiecte: limba engleză, limba franceză. . Înscrierile se vor face în perioada 22-23 mai 2017. În cursul Zilei de Luni, 8 mai 2017 am transmission către școli adresa IȘJ Suceava Nr. 3761 DIN 08.05.2017 privind recunoaşterea şi echivalarea rezultatelor obţinute de către elevii DIN clasa a VIII-a la examenele cu recunoaştere internaţională pentru certificarea competenţelor lingvistice în limbi străine. – CLIQUEZ SUR AICI PENTRU A CONSULTA PRECIZĂRILE ȘI DOCUMENTELE SPECIFICE. De asemenea, AM postat, spre informare, OMENCȘ Nr. 5077 privind organizarea și desfășurarea admiserii în învățământul liceal de Stat pentru anul școlar 2017-2018, Metodologia de organizare și desfășurare și structura probei de verificare a cunoștințelor de limbă modernă, precum și modele de subiecte (DIN anii precedenți)-cliquez sur AICI PENTRU A LE VIZUALIZA. . REZULTATE: Tabel centralizator admisi Proba bilingv-admission 2018. . Proba de verificare a cunoştinţelor la limba francezã se va susţine în perioada 24-27 mai 2017. .

@page {margin: 2cm} p {marge-bottom: 0,21 cm} a:Link {couleur: #0000ff}
]]> . . Limba engleză-bilete Proba orală 2017-Click aici se vor organisations Cursuri de pregãtire a candidaţilor pentru testare. Probele de verificare a cunoştinţelor de limbă modernă se vor desfăşura joi, 17 mai 2018, după următoarea planificare *: Colegiul Naţional «Mihai Eminescu» face înscrieri pentru o clasã de Filologie bilingv francezã – 28 LocURI. . A se vedea modelele de subiecte pentru scris şi oral..