« 1 της 6 »

Σεμινάριο στο ΚΠΕ Αργυρούπολης

Το σεμινάριο το οποίο θα διεξαχθεί στις 25, 26 και 27 Φεβρουαρίου 2016 στις εγκαταστάσεις του ΚΠΕ Αργυρούπολης, έχει ως θέμα: «Εκπαίδευση για το Περιβάλλον και την Αειφορία: Διαχείριση φυσικών οικοσυστημάτων γειτονικών στις πόλεις, για μια καλύτερη ποιότητα ζωής και αειφορική ανάπτυξη» με υποθέματα α) το δάσος ? το περιαστικό πράσινο και β) το νερό ? η θάλασσα. Απευθύνεται συνολικά σε σαράντα οκτώ (48) εκπαιδευτικούς, με προτεραιότητα σε αυτούς που υλοποιούν πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης το σχολικό έτος 2015-16 και δεν έχουν συμμετάσχει σε ανάλογη επιμόρφωση στο πρόσφατο παρελθόν. Ειδικότερα για τη ΔΔΕ Δ? Αθήνας έχει γίνει πρόβλεψη για τη συμμετοχή δώδεκα (12) εκπαιδευτικών.

Για οδηγίες πρόσβασης πατήστε εδώ

ΣΧΕΔΙΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Η συμπλήρωση και υποβολή του σχεδίου υποβολής προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων αποτελεί το πρώτο βήμα στην υλοποίηση ενός προγράμματος. Το σχέδιο υποβολής προγράμματος και ολόκληρη η σχετική εγκύκλιος βρίσκεται στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

Εγκύκλιος σχολικών δραστηριοτήτων 2015-16