Νέα θέματα (επάνω το νεότερο):

13-5-2010 Προστέθηκαν τα φύλλα εργασίας του κεφαλαίου 4 της Βιολογίας Α γυμνασίου (6).
10-04-2010 Προστέθηκαν τα φύλλα εργασίας των κεφαλαίων 6 και 7 της Βιολογίας Α γυμνασίου (4+4), και 2 φύλλα εργασίας Γεωγραφίας Α Γυμνασίου (Γ2.1 και Δ1)
13-01-2010 Προστέθηκαν ακόμη 3 φύλλα εργασίας Βιολογίας Α Γυμνασίου και βελτιώθηκαν όλα τα υπόλοιπα.
03-01-2010 Προστέθηκε σύνδεση με το δικτυακό τόπο του συναδέλφου Βαγγέλη Κολτσάκη, Φυσικού: "Φυσικές Επιστήμες στο ΚΓΑ" με εκπαιδευτικό υλικό Φυσικής Β Γυμνασίου, και Γεωγραφίας Α και Β Γυμνασίου. Δικό του και το ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ
30-12-2009  Αφαιρέθηκαν τα φύλλα μαθημάτων μαθητή, καθηγητή, πίνακα που αναφέρονται στα παλιά βιβλία (εκτός από ένα και το πρότυπο, για τους συναδέλφους που θα ήθελαν με βάση αυτά να δημιουργήσουν τα δικά τους). Προστέθηκαν 7 φύλλα εργασίας: 2 βιολογίας και 5 γεωγραφίας, όλα για την Α Γυμνασίου. Ελπίζω να καταφέρω να προσθέσω κι άλλα, σύντομα.
 25-12-2009  Χριστούγεννα σήμερα, χρόνια πολλά σ' όλους. Μετά από πολύ καιρό θα ξεκινήσω μια προσπάθεια ανανέωσης του δικτυακού μου τόπου. Ζητώ συγνώμη για τη μακρά απουσία μου. Πολλά άλλαξαν από τότε, μα, μιας και το περιεχόμενο αυτού του δικτυακού τόπου είναι αποκλειστικά εκπαιδευτικό, θα σταθώ στην αλλαγή των σχολικών βιβλίων της Βιολογίας και της Γεωγραφίας της Α Γυμνασίου και στον εφοδιασμό των μαθητών της Α Γυμνασίου με φορητούς υπολογιστές. Γύρω απ' αυτές τις αλλαγές θα στραφεί η ανανέωση του δικτυακού μου τόπου. Οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν είναι πολλές. Θα αφαιρεθούν όσα αναφέρονται στα παλιά βιβλία και θα προστεθούν όσα (δυστυχώς λίγα) έχω έτοιμα για τα νέα.
 24-4-2005  Πληροφορίες για το Άγιο Όρος και για το πώς μπορείτε να το επισκεφθείτε στη διαδρομή Συνδέσεις>χρήσιμα
 12-4-2005
  •  Αρκετές νέες συνδέσεις με δικτυακούς τόπους, π.χ. τεστ πιστοποίησης στη διαδρομή Συνδέσεις> υπηρεσιακά, του δάσκαλου Βασίλη Μισαηλίδη, της φιλολογικής πύλης του φιλόλογου Καλαντζή Θανάση
  • Μαθητές της Α Γυμνασίου: Τα φύλλα μαθημάτων Βιολογίας και Γεωγραφίας μπορείτε πλέον να τα ανοίξετε στην οθόνη σας, κι αν θέλετε να τα εκτυπώσετε, χωρίς να χρειάζονται αποσυμπίεση.
 7-2-2005  Σελίδες για μαθητές> προτάσεις> στάση ζωής> όλα διορθώνονται