Ιστοσελίδα για το Ψηφιακό Σχολείο, τη Συμβουλευτική & τον Προσανατολισμό.

• Αρχική

Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.): Μεταλυκειακό έτος ? Τάξη Μαθητείας

Επαγγελματικό Λύκειο (ΕΠΑ.Λ.): Μεταλυκειακό έτος – Τάξη Μαθητείας

Με την νέα Κοινή Υπουργική Απόφαση 136312/Δ4 (ΦΕΚ 2859 τ.Β΄ 21.08.2017) θα υλοποιηθεί το τρέχον σχολικό έτος 2017-2018 το Μεταλυκειακό Έτος - Τάξη Μαθητείας αρμοδιότητας εκπαιδευτικών μονάδων του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Ενημέρωση για:
Νομικό πλαίσιο μαθητείας για την Επαγγελματική Εκπαίδευση.
Υποχρεώσεις των εργοδοτών που συμμετέχουν στην υλοποίηση του «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας».
Υποχρεώσεις των μαθητευόμενων του «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξη Μαθητείας»
Δικαιώματα των μαθητευόμενων του «Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας»
Αποζημίωση μαθητευόμενων/ Ασφαλιστική κάλυψη του «Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας»
Επιβαρύνσεις Εργοδοτών και Μαθητευόμενων για μαθητευόμενους κάτω ή άνω των 25 ετών.
Θεσμικό Πλαίσιο Μαθητείας για κάθε ειδικότητα.

Διαθέσημο στη σελίδα:

MYSEP.GR

Eπιμέλεια: Νικόλαος Φωτίου εκπαιδευτικός Β/θμίας Εκπ/σης Πιερίας (επικοινωνία: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πηγή: mysep.gr

Εκτύπωση Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο