Modele moldovence

#4. Mariana Șalaru A studiat la Academia de Studii Economice DIN Moldova. Actualmente este modèle pentru Mandarina modèles România. 5. Nadejda Savcova se poate Lauda cu o cariera Internationala exceptionala. EA a cucerit podiumurile DIN Paris, Milano, New York. A colaborat cu agentii prestigioase de profil precum l`Agence Lisbon, la modèles Los Angeles, Next Miami, Storm London, Tony Jones Amsterdam. Frumoasa moldoveanca a defilat alaturi de nume mari din Industria ModeI, precum Carla Bruni, Eva Hertzigova sau Naomi Campbell. PE Langa asta, Nadejda oprestete sase limbi. #2. Anastasia Zeleniuk A studiat la Universitatea Tehnică DIN Moldova. Acum, Lucrezia cu agențiile de modĂ Beauty of Moldova și Mandarina modèles.

Anastasia a reprezentat Moldova la 2 concursuri internaționale de frumusețe, unde a și primit nominația meilleur modèle. În 2011 a rési la Miss Moldova şi de atunci a început “tot” ce ţine de modélisation, experienţe care mai de Care, inclusiv în cele mai îndepărtate LocURI de PE glob, aşa cum îi Céré contractul semnat cu Mandarina modèles, pe care EA îl onorează. Bunăoară, récents s-a întors DIN Chine. Nu sont probleme cu programul sollicitant, fiind o feu ambiţioasă şi curajoasă. Nu face fiţe şi ISI vede de meserie. E greu să o uiţi, mai ales Când pozează în lenjerie sau mai “pierde” Haina din partea de sus, “întâmplător”… #3. Irina Vulpe Irina este originară DIN Cimișlia. A studiat dreptul la Univeritatea de stat DIN Chișinău iar acum Lucrezia pentru Mandarina Models, România. #10. Alexandrina Țurcan Alexandrina și-a început cariera în modélisation la 14 Ani, Când a fost descoperită de către agenția EI mamă, Mandarina modèles din România, Care i-a oferit o cale Lungă către Piața internațională de modélisation.

De atunci, tânăra a reușit să apară în celebrele reviste Vogue, elle, l`officiel sau Harper`s Bazaar și să colaboreze cu cele mai cotate case de modĂ. #9. Xenia Micshanski A studiat la Liceul Mihail Berezovschi, iar acum învață Arhitectura și designul la ULIM. Originară DIN Bălți. Modèles de Lucrezia pentru Mandarina, România. La doar 19 Ani, fiind studentă la Facultatea de Turism a colegiului de informatică (în an terminal) şi la jurnalism în cadrul Universităţii, ISI face timp și pentru Alte Activităţi decat cele légat de școală: modelage, dansuri, Canto, concursuri, cărora le acordă o ATENŢIE sporită. Face dans de 12 Ani, aşa că e în drept să mai şi înveţe copilaşii. Nu uită nici de Evenimentele de modĂ, are în “CONT” participări la Fashion Week Bucarest, Dar şi concursul Top Model, pe care l-a şi câştigat. Devoratoare de adrenalină, este în căutare de Noi experienţe. Nu uită nici de Exterior, mai cu seamă de postérieur, aşa că mersul la salon şi mersul la sală sunt strict programate.