ΠΡΩΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ

Η παρουσίαση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 30 Μαΐου στο γυμναστήριο του σχολείου μας, παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων. Δύο πολιτιστικά προγράμματα και δύο αγωγής υγείας της Γ΄ Τάξης παρουσίασαν οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί και οι εμπλεκόμενοι μαθητές που αφορούσαν στον πολιτισμό, στην ιστορία και στην παράδοση της Κρήτης. Οι μαθητές της Γ΄ Τάξης στο πλαίσιο των προγραμμάτων πραγματοποίησαν τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Κρήτη.

Καλή αρχή

Ένα πρώτο δοκιμαστικό άρθρο

Το εν λόγω πολιτιστικό πρόγραμμα, επτάμηνης διάρκειας, εκπονήθηκε από τα μέσα του Οκτωβρίου 2014. Οι 43 μαθητές που έλαβαν μέρος, χωρίστηκαν σε 11 υποομάδες, κάθε μια από τις οποίες ανέλαβε ένα υποθέμα. Η αρχική εργασία της κάθε ομάδας, παραδόθηκε στη συντονίστρια-καθηγήτρια σε μορφή Word, αλλά και σε παρουσίαση Power-Point. https://blogs.sch.gr/vasileiod/%cf%80%cf%81%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%ac%ce%bc%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b1-2014-15/

Καλή αρχή

• ένα
  • δύο
  • τρία

Πολιτιστικά προγράμματα

Καλημέρα κόσμε!

Καλώς ήλθατε στο WordPress. Αυτή είναι η πρώτη σας άρθρο (post). Επεξεργαστείτε το ή διαγράψτε το και στη συνέχεια ξεκινήστε να γράφετε.