Ο Αιρετός του ΠΥΣΠΕ Πειραιά ενημερώνει?

Σύμφωνα με ανακοίνωση της Διεύθυνσης Π.Ε. Πειραιά τα οργανικά κενά θα ανακοινωθούν στις 27 Απριλίου και η προθεσμία υποβολής δηλώσεων όσων μετατέθηκαν από άλλες Περιοχές Μετάθεσης, όσων επιθυμούν μετάθεση εντός της ίδιας Περιοχής (και είχαν υποβάλει δήλωση το Νοέμβριο), καθώς και όσων βρίσκονται στη Διάθεση του ΠΥΣΠΕ Πειραιά, ορίζεται από 27 Απριλίου μέχρι και 4 Μαϊου 2009. Για τη διαδικασία που θα ακολουθηθεί στις τοποθετήσεις υπάρχει αναλυτική ενημέρωση στην ιστοσελίδα της παράταξής μας. Τέλος - για την πληρέστερη ενημέρωσή σας - σας γνωρίζουμε τα τέσσερα σχέδια Κοινών Υπουργικών Αποφάσεων που αφορούν στις μεταβολές (ιδρύσεις, προαγωγές, συγχωνεύσεις, υποβιβασμούς και καταργήσεις) των σχολικών μονάδων - όλης της επικράτειας - για το σχολικό έτος 2009 -2010.

Ο Αιρετός του ΠΥΣΠΕ Πειραιά

Γιώργος Δημητρακόπουλος