Καλώς ήλθατε

Προσωπικά
Ενδιαφέροντα
Μαθηματικά
       Όπως ήδη ξέρετε το όνομά μου είναι Δημήτρης Κατσής και έχω γεννηθεί στην Αθήνα το 1956. Η καταγωγή μου είναι από την Λευκάδα, για αυτό όπως θα δείτε οι περισσότερες φωτογραφίες είναι από αυτό το όμορφο νησί του Ιονίου. Από τη γέννησή μου μέχρι και σήμερα κατοικώ στο Χολαργό. Από το 1987 που παντρεύτηκα βρίσκεται μαζί μου η Άννα, μετά από ένα χρόνο το 1988 γεννήθηκε ο Γιώργος και τέλος το 1990 γεννήθηκε η Νατάσα. Αυτή είναι η οικογένειά μου.

Είμαι καθηγητής Μαθηματικών στο 1ο Γυμνάσιο Παπάγου. Στου Παπάγου κατέληξα μετά από υπηρεσία 23 χρόνων. Πρώτα στο εξωτερικό και συγκεκριμένα σε Ελληνικό σχολείο της Σαουδικής Αραβίας για 3 χρόνια από το 1983 μέχρι το 1986. Κατόπιν στο Γυμνάσιο - Λύκειο των Κυθήρων για 2 χρόνια. Μετά από μια σύντομη περιπλάνηση σε σχολεία της Αττικής στο 7ο Γυμνάσιο του Χαλανδρίου για 17 χρόνια. Τέλος από το 2007 στο 1ο Γυμνάσιο Παπάγου