Στα πλαίσια της ευρωπαϊκής εβδομάδας κώδικα οι μαθητές της ΣΤ’ του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας θα μάθουν βασικές αρχές προγραμματισμού με την βοήθεια της διαδικτυακής δραστηριότητας “Lightbot – Hour of Code”
![](http://users.sch.gr/dkol/wp-content/uploads/2022/10/lightbot.jpeg)
Στα πλαίσια της ευρωπαϊκής εβδομάδας κώδικα οι μαθητές της ΣΤ’ του 4ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας θα μάθουν βασικές αρχές προγραμματισμού με την βοήθεια της διαδικτυακής δραστηριότητας “Lightbot – Hour of Code”