Γραφείο Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού

Γυμνασίου Κρεμαστής Ρόδου

Αρχική Σελίδα Σ.Ε.Π. Γραφείο Σ.Ε.Π. Δράσεις-Εφαρμογές Αγωγή Σταδιοδρομίας Έρευνες-Στατιστικά Χρήσιμες Συνδέσεις Επικοινωνία

Αγωγή Σταδιοδρομίας

Κύριος σκοπός της Αγωγής Σταδιοδρομίας, ιδωμένος στο γενικότερο πλαίσιο του θεσμού της Συμβουλευτικής- Επαγγελματικού Προσανατολισμού, είναι η στήριξη των μαθητών στα διάφορα στάδια ανάπτυξής τους, στη προσπάθειά τους να διερευνήσουν  θέματα που σχετίζονται με τη σταδιοδρομία τους (την εκπαιδευτική, επαγγελματική, κοινωνική κ.α) και να πάρουν σχετικές αποφάσεις οι οποίες θα τους ικανοποιούν και θα είναι κάθε φορά ανάλογες με τα προσωπικά τους κριτήρια, προτεραιότητες και ιεραρχήσεις.

Εγκύκλιος Αγωγή Σταδιοδρομίας          ΣΧΕΔΙΟ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ

N1599          ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ ΑΝΑ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

Αναλυτικότερα οι Δράσεις-Εφαρμογές του Γρα.Σ.Ε.Π. Κρεμαστής (Ανά σχολική χρονιά)

Αρχική | Σ.Ε.Π. | Γραφείο Σ.Ε.Π. | Δράσεις-Εφαρμογές | Αγωγή Σταδιοδρομίας | Έρευνες-Στατιστικά | Χρήσιμες Συνδέσεις | Επικοινωνία