Διαδρομές

Προτάσεις  - Κεντρική                                                                                                                            Ελένη Γρηγοριάδου-Σταθοπούλου

Αρχική Σελίδα
Διαδρομές
Προτάσεις

Διαγωνίσματα Τεστ Μεταφράσεις Σχέδια Μαθημάτων Φύλλα Εργασίας

Στις επόμενες σελίδες θα βρείτε μεταφράσεις των κειμένων της Αρχαίας Ελληνικής Γλώσσας, Α΄ και Β΄ Γυμνασίου, με την αξιοποίηση των γλωσσικών σχολίων των βιβλίων του ΟΕΔΒ,  προτάσεις για ωριαία διαγωνίσματα διαφόρων Φιλολογικών μαθημάτων των τριών τάξεων του Γυμνασίου, καθώς και ολιγόλεπτα.

Δημοσιεύονται επίσης και διδακτικά σενάρια μαθημάτων που πραγματοποίησα στο Σχολείο μου με τη βοήθεια Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και τα φύλλα εργασίας που τα συνόδευσαν.

Όλο το υλικό αυτό αποτελεί μια ενιαία διδακτική πρόταση και δημοσιεύεται για να φανεί χρήσιμο στους συναδέλφους και να αξιοποιηθεί.

Η αρχική σελίδα της ηλεκτρονικής βιβλιοθήκης του ΟΕΔΒ

• Για να επισκεφθείτε την ηλεκτρονική βιβλιοθήκη πατήστε εδώ

Αρχική Σελίδα Διαδρομές Δραστηριότητες Προτάσεις Συνδέσεις Επικοινωνία

Τελευταία ενημέρωση : 19-Jan-2010                        Copyright © Helen Grigoriadou 2009                                 hegrigo@sch.gr