Στο πλαίσιο των εξωσχολικών δραστηριοτήτων του σχολείου μας, διοργανώθηκαν σχολικοί αγώνες καλαθοσφαίρισης οι οποίοι έλαβαν χώρα στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Νάξου. Συμμετείχαν: 1ο Γυμνάσιο Νάξου, 2ο Γυμνάσιο Νάξου, Γυμνάσιο Τραγαίας και Γυμνάσιο Βίβλου με ομάδες αγοριών, ενώ μόνο τα δύο πρώτα συμμετείχαν με ομάδες κορασίδων. Το σχολείο μας κατέλαβε την πρώτη θέση στα αγόρια με 6 νίκες, όμως οι κορασίδες , μετά από μια καταπληκτική εμφάνιση, δεν κατάφεραν να εξασφαλίσουν τη νίκη.
ΥΠ.Π.Θ.Π.Α.
Γενική Γραμματεία Διά Βίου Μάθησης
Ασφάλεια στο διαδίκτυο
Ψηφιακό σχολείο