ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ

Τεχνικός Πολιτισμός - Επισκέψεις

Στατιστικά της Σελίδας μας

Ημερίδα Υγραεριοκίνησης 2015

«Εφαρμογή και χρήση αερίων καυσίμων (LPG  CNG) στις σύγχρονες μηχανές εσωτερικής καύσης. Περιβαλλοντική και οικονομική διάσταση»

Παρασκευή 27 Μαρτίου 2015, από τις 14:15 έως τις 20:00

Η συγκεκριμένη εκδήλωση αποδεικνύει ότι οι πρωτοβουλίες που μπορούν να πάρουν οι εκπαιδευτικοί "από τα κάτω", προσφέρουν αξιόπιστες λύσεις στις πολλαπλές ανάγκες επιμόρφωσης των μηχανολογικών ειδικοτήτων.

Εύκολη πρόσβαση από Αθήνα σε ΕΚ Κιάτου σε 1 ώρα! Η πρόσβαση έχει καταστεί ευχερής λόγω προαστιακού. Συγκεκριμένα, από το σταθμό της Νερατζιώτισσας μέχρι το ΕΚ Κιάτου μπορείτε να είστε σε λιγότερο από 1 ώρα (50 λεπτά ο προαστιακός και 8 λεπτά η διαδρομή με τα πόδια από το σταθμό Κιάτου στο ΕΚ Κιάτου. Δείτε τις διαδρομές του προαστιακού http://goo.gl/um5iBq

Η επιμορφωτική ημερίδα απευθύνεται σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα (μαθητές - εκπαιδευτικοί) με ενδιαφέροντα παρεμφερή με το θέμα της ημερίδας, αλλά και σε επαγγελματίες της ευρύτερης περιοχής που δραστηριοποιούνται στο σχετικό αντικείμενο.

Βασικός σκοπός της ημερίδας είναι η ανάδειξη των θετικών περιβαλλοντικών αλλά και οικονομικών διαστάσεων από τη χρήση σύγχρονων τεχνολογιών αερίων καυσίμων στις μηχανές εσωτερικής καύσης, μέσω τόσο των θεωρητικών προσεγγίσεων όσο και των τεχνολογικών λύσεων-εφαρμογών στους σύγχρονους κινητήρες εσωτερικής καύσης

Τόπος:  αίθουσα εκδηλώσεων του σχολικού συγκροτήματος του 1ου ΕΠΑΛ Κιάτου, περιοχή Αγ. Νικολάου Κιάτο.

Περισσότερες πληροφορίες και οδηγίες πρόσβασης στο ΕΚ Κιάτου

Για το πρόγραμμα της ημερίδας πατήστε ΕΔΩ.

Για την υποβολή αίτησης πατήστε ΕΔΩ.

Επικοινωνία:

Πρωί: 2742029370
Άλλες ώρες:           6945472686 κος Σπυρόπουλος
6944363243 κος Σπηλιώτης

Αρχεία:
Η αφίσα
Η πρόσκληση
Το πανό

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ (project)   ΓΕΛ και ΕΠΑΛ και Ειδική Θεματική Δραστηριότητα

Οδηγίες, συμβουλές,
ιδέες εργασιών  υλικό. Εμπειρία  από το μάθημα Τεχνολογίας

Τεχνολογία  και Βιωματικές Δράσεις  ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Οδηγίες, συμβουλές, ιδέες εργασιών, υλικό παλιών ημερίδων, πηγές πληροφόρησης

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ στο NEWSLETTER
(δώστε το
σας)

Κάθε μήνα θα σας στέλνουμε τα τελευταία νέα για τους Μηχανολόγους

Διαβάστε ένα ενδεικτικό newsletter

Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!

Ο Σχολικός Σύμβουλος   ζητάει τη γνώμη σας!!!

Στείλτε την άποψή σας, το θέμα σας, στο