Ο ρόλος της οικογένειας στην πρόληψη της χρήσης των ουσιών και των εξαρτήσεων

Είναι σημαντικό για τους γονείς που καθημερινά αντιμετωπίζουν κινδύνους και ανησυχίες με τα παιδιά τους να είναι ενημερωμένοι. Το θέμα ενδιαφέρει και τους εκπαιδευτικούς  επειδή είναι σημαντικό να είναι σε θέση να παρεμβαίνουν αποτελεσματικά σε ανάλογες περιπτώσεις .

Το 1o ΕΠΑΛ ΥΜΗΤΤΟΥ σε συνεργασία με τους υπεύθυνους καθηγητές της Δράσης 7 «Σύνδεση σχολείου και κοινότητας» του Προγράμματος  "Ελληνομάθεια σε Γονείς Αλλοδαπών Μαθητών"  σας προσκαλούν στην ομιλία της κ.Αιμιλίας Μαρκουίζου - Γκίκα ψυχολόγου, στελέχους του τομέα Πρόληψης του ΚΕΘΕΑ με θέμα: Ο ρόλος της οικογένειας στη πρόληψη της χρήσης των ουσιών και των εξαρτήσεων την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2013 στις 18:00 στο Αμφιθέατρο του Σχολείου, 1ο ΕΠΑΛ ΥΜΗΤΤΟΥ ( Παπαστράτου 35, Υμηττός). .

Είσοδος ελεύθερη