ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ «ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΘΡΑΝΙΟΥ»,ΤΗΣ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΑΣ!!!!!!

Λίγα λόγια

Το  1ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης συνεχίζει για 8η συνεχή χρονιά να εκφράζεται μέσα από το «Τελευταίο Θρανίο».Η μικρή αλλά τολμηρή και φιλόδοξη δημοσιογραφική ομάδα μας ,σε πείσμα των δυσκολιών και των εμποδίων ,τολμά και φέτος  να προσπαθήσει να μας ενημερώσει,να μας διασκεδάσει,να μας προβληματίσει,να μας προτείνει,να μας ταξιδεύσει, να μας ευαισθητοποιήσει.Στόχος της ομάδας μας είναι να εκφρασθεί ελεύθερα,να προβληματισθεί και να σας προβληματίσει.Τα άρθρα των μαθητών μας απλά ,μέσα από τα ενδιαφέροντά τους,μέσα από τα βιώματά τους,μέσα από τα «θέλω τους»,μέσα από τα όνειρά τους.Ο μικρόκοσμος της σχολικής ζωής μέσα από τα γραφούμενα των μαθητών μας επικοινωνεί με την ευρύτερη κοινωνία .Η θετική  ανταπόκριση όλων σας , η αγάπη σας για το εφημεριδάκι μας μας δίνει κουράγιο για να συνεχίσουμε.Μαθητές και καθηγητές,προσπαθούμε  ερασιτεχνικά να υποδυθούμε τους δημοσιογράφους ,είμαστε όμως σίγουρα ενεργοί παρατηρητές της κοινωνικής πραγματικότητας και ο ενθουσιασμός μας είναι αμείωτος στην υλοποίηση του αρχικού μας στόχου,που δεν είναι άλλος από την προσπάθειά μας να εμπνεύσουμε τους μαθητές μας,να τους βοηθήσουμε να ανοίξουν τα φτερά τους ,να τους κάνουμε να ονειρεύονται ένα καλύτερο μέλλον.Σας ευχαριστούμε που μας υποστηρίζετε και μας βοηθάτε να γινόμαστε καλύτεροι.

Η παιδαγωγική ομάδα του «Τελευταίου Θρανίου»

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ  ΤΟ 1ο ΤΕΥΧΟΣ 2017 ΑΠΟ «ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΡΑΝΙΟ» ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ:http://1gym-n-smyrn.att.sch.gr/