ΠΗΓΕΣ-ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ

Ενδεικτική Βιβλιογραφία (βιβλία και επιστημονικά άρθρα & περιοδικά)

1. Βακάλη, Α., Γιαννόπουλος, Η., Ιωαννίδης, Ν., Κοίλιας, Χ., Μαλάμας, Κ., Μανωλόπουλος, Ι., Πολίτης, Π. (1999). Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον. Βιβλίο Μαθητή. ΥΠ.Ε.Π.Θ. - Π.Ι. Αθήνα: Εκδόσεις Νέων Τεχνολογιών.
  2. Βακάλη, Α., Γιαννόπουλος, Η., Ιωαννίδης, Ν., Κοίλιας, Χ., Μαλάμας, Κ., Μανωλόπουλος, Ι., Πολίτης, Π. (1999). Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον. Τετράδιο Μαθητή. ΥΠ.Ε.Π.Θ. - Π.Ι. Αθήνα: Εκδόσεις Νέων Τεχνολογιών.
  3. Βακάλη, Α., Γιαννόπουλος, Η., Ιωαννίδης, Ν., Κοίλιας, Χ., Μαλάμας, Κ., Μανωλόπουλος, Ι., Πολίτης, Π. (1999). Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον. Βιβλίο Καθηγητή. ΥΠ.Ε.Π.Θ. - Π.Ι. Αθήνα: Εκδόσεις Νέων Τεχνολογιών.
  4. Καμέας, Α., (2000). Εισαγωγή στην πληροφορική. Τόμος Β’ – Τεχνικές Προγραμματισμού. Πάτρα: ΕΑΠ
  5. Αντωνάκος, Ν., Βογιατζής, Ι., Κατωπόδης, Ι., Πατριαρχέας, Κ. (1999). Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον. Βιβλίο Μαθητή. ΥΠ.Ε.Π.Θ. - Π.Ι. Αθήνα: Εκδόσεις Κορυφή.
  6. Αλεβίζος, Θ., Καμπουρέλης, Α. (1988), Εισαγωγή με τη Γλώσσα Pascal, Αθήνα: Θυμέλη.
  7. Kernigham, B., Ritchie, D. (1990), Η γλώσσα προγραμματισμού C, Αθήνα: Κλειδάριθμος
  8. Καρύδης, Ν., (2005) , Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον , Αθήνα: Β. Γκιούρδας Εκδοτική