Προσωπική ιστοσελίδα Μάρκου Μάρκου
Αρχική σελίδα

ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΡΟΔΟΣΤΟΛΟΥ
(Επισκοπή Τιτουλαρίων και Βοηθών Επισκόπων).

    Επισκοπικός κατάλογος (υπό σύνταξη).

ΥΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ
Κωνσταντίνος Αράμπογλου 10 Μαρτίου 1896-22 Ιουλίου 1899 Από Πρεσβύτερος Εις Βελλάς 1859-1930
Άνθιμος Σαρίδης 25 Νοεμβρίου 1899-31 Μαρτίου 1905 Από Πρεσβύτερος Εις Μογλενών 1870-1938
Αλέξανδρος Δημόγλου 27 Οκτωβρίου 1907-26 Απριλίου 1922 Από Πρεσβύτερος Εις Αμερικής 1876-1942
Τιμόθεος Χαλόφτης 22 Απριλίου 1962-21 Δεκεμβρίου 1977 Από Πρεσβύτερος Κοίμηση 1917-1977
Χρυσόστομος Αναγνωστόπουλος-Λαυριώτης 22 Απριλίου 1978-σήμερα Από Πρεσβύτερος   γεν. 1933
         

Αναθεώρηση: Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2023.