Εγγραφές στα Μουσικά Σχολεία (Γυμνάσια)
Διαδικασία εγγραφής – επιλογής μαθητών στην Α’ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2009-2010.
Σας γνωρίζουμε ότι για την εγγραφή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία (Γυμνάσια), για το σχολικό έτος 2009-2010, οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής, οφείλουν να υποβάλουν αίτηση στα Μουσικά Σχολεία ή στο Δημοτικό Σχολείο που οι μαθητές φοιτούν κατά το χρονικό διάστημα από 16 Μαΐου έως και την ημερομηνία λήξης των μαθημάτων στην Α’θμια Εκπ/ση.