Τα ωρολόγια προγράμματα των μαθημάτων της Β’ ημερησίου και Β’, Γ’ εσπερινού ΕΠΑΛ

Τροποποίηση της υπ΄αριθμ.111276/Γ2/8-10-2007 Υ.Α. (ΦΕΚ 2057 Β΄) και της υπ?αριθμ.138011/Γ2/3-12-2007 Υ.Α. (ΦΕΚ 26 Β΄) κατά το μέρος που αφορά στο Ωρολόγιο πρόγραμμα, των μαθημάτων της Γενικής Παιδείας της Β΄ Τάξης Ημερησίων ΕΠΑ.Λ., των μαθημάτων της Γενικής Παιδείας των Β΄, Γ΄ Τάξεων Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. ως ακολούθως:
Η Β΄ Τάξη Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. περιέχει μαθήματα Γενικής Παιδείας συνολικής διάρκειας δεκατριών (13) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας, μαθήματα Επιλογής συνολικής διάρκειας δύο (02) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας και μαθήματα Υποστήριξης συνολικής διάρκειας δύο (02) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας. Οι μαθητές της Β΄ τάξης Ημερησίου ΕΠΑ.Λ. παρακολουθούν υποχρεωτικά μαθήματα συνολικής διάρκειας τριάντα-πέντε (35) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας.
Η Β΄ Τάξη Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. περιέχει μαθήματα Γενικής Παιδείας συνολικής διάρκειας εννέα (09) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας και μαθήματα Υποστήριξης συνολικής διάρκειας δύο (02) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας. Οι μαθητές της Β΄ τάξης Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. παρακολουθούν υποχρεωτικά μαθήματα συνολικής διάρκειας είκοσι τεσσάρων (24) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας.
Η Γ΄ Τάξη Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. περιέχει μαθήματα Γενικής Παιδείας συνολικής διάρκειας έξι (06) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας και μαθήματα Επιλογής συνολικής διάρκειας δύο (02) ωρών εβδομαδιαίας διδασκαλίας.

Δείτε στο συννημένο τα αναλυτικά προγράμματα μαθημάτων.