Προκήρυξη εισητηριων εξετάσεων στην ΑΣΚΤ για το ακαδημαϊκό έτος 2012 – 13

Η Σύγκλητος της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών (συνεδρίαση της 3ης Απριλίου 2012) προκηρύσσει τις εισιτήριες εξετάσεις, ακαδημαϊκού έτους 2012-2013 οι οποίες θα αρχίσουν στις 3  Σεπτεμβρίου 2012, ημέρα Δευτέρα.
Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων που υποβάλλονται στη Γραμματεία  του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών (Πατησίων 42) από 27 Αυγούστου έως και 31 Αυγούστου 2012  και ώρες 10.00 π.μ. ? 1.00 μ.μ.

Επίσης η Γενική Συνέλευση του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών, της 15ης Μαρτίου 2012 καλεί τους κατόχους απολυτηρίου τριταξίου Γυμνασίου, ή ενδεικτικού προαγωγής από αντίστοιχη τάξη εξαταξίου ή επταταξίου ή οκταταξίου Γυμνασίου ή ισοτίμου τίτλου Σχολείου Μέσης Εκπαίδευσης του εσωτερικού ή εξωτερικού, να υποβάλουν αιτήσεις για κρίση για την υπαγωγή τους στην κατηγορία των κεκτημένων ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση. Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων που υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Εικαστικών Τεχνών (Πατησίων 42) από 1 μέχρι και 11 Ιουνίου 2012 και ώρες 11.00 π.μ. ? 1.00 μ.μ.

Επισυνάπτονται:

α) Προκήρυξη εξετάσεων
β) Ανακοίνωση για την κατηγορία των κεκτημένων ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση
γ) Το λεπτομερές πρόγραμμα των εξετάσεων