Διακοσμητικά ταξίδια

Διακοσμητικά ταξίδια από την Κίνα ως το Μαρόκο κι από το Μεξικό μέχρι την Αφρική. Ιδέες για να εντάξετε, λιγότερο ή περισσότερο έντονα ethnic στοιχεία στους χώρους σας, ανάλογα με το γούστο σας στις αποχρώσεις, τα υλικά και το γενικότερο ύφος του κάθε στυλ. Είναι όλα συναρπαστικά και σας ταξιδεύουν!

Φταίω(απόσπασμα από τη συνάδελφο Μαρία Χ.)

ΦΤΑΙΩ:
? φταίω που το ολοήμερο δε σχολάει στις 2, όπως βολεύει.
? φταίω που το νηπιαγωγείο δεν είναι ολονύκτιο και δεν τα κρατάω και το βράδυ.
? φταίω που αντιμετωπίζω ως ίσα τα παιδάκια που οι γονείς τους πληρώνουν φόρους με τα «άλλα», που οι γονείς τους δεν πληρώνουν φόρους.
? φταίω γιατί κάνω πολλά στο σχολείο και κουράζονται.
? φταίω γιατί δεν κάνω πολλά στο σχολείο και δεν μαθαίνουν τίποτα.
? φταίω γιατί ζητάω να τρώνε υγιεινά στο σχολείο και δεν έχουν συνηθίσει.
? φταίω που δεν είμαι αρκετά αυστηρή όσον αφορά την υγιεινή διατροφή στο σχολείο και τα άλλα παιδιά ζηλεύουν.
? φταίω γιατί δε βγάζω τα παιδιά διάλειμμα όταν έχει νερά η αυλή και γλιστράει.
? φταίω γιατί βγάζω τα παιδιά διάλειμμα όταν έχει νερά η αυλή και γλιστράει.
? φταίω γιατί είμαι προϊσταμένη.
? φταίω γιατί είμαι τεμπέλα εκπαιδευτικός και απεργώ.
? φταίω γιατί δεν αγωνίζομαι για το σχολείο και δεν απεργώ.
? φταίω γιατί υπολειτουργεί το ελληνικό σχολείο.
? φταίω για την τρύπα του όζοντος.
? και νομίζω πως τελικά φταίω και για το προπατορικό αμάρτημα, μια που δεν μπορεί, η Εύα που εξαπάτησε τον Αδάμ θα ήταν νηπιαγωγός, δασκάλα ή καθηγήτρια!

Προτείνω λοιπόν, όπως καίμε τον Ιούδα το Πάσχα, να κάψουμε τις νηπιαγωγούς στη μέση της πλατείας και έτσι πια να μην έχουμε κανένα πρόβλημα στο χωριό αλλά και πανελληνίως, γιατί δεν μπορεί, εμείς φταίμε και για την οικονομική κρίση!

Οι ομορφιές της Σάμου

Οι ομορφιές της Σάμου είναι πάμπολλες και σου κόβουν την ανάσα. Επίσης σ? αποζημιώνουν για την μικρή ή και μεγάλη ταλαιπωρία που μπορεί να περάσεις μέχρι να φτάσεις, ιδίως το καλοκαίρι.
Οι συγκεκριμένες φωτογραφίες είναι από το Πυθαγόρειο, την παραλία Τσαμαδού, τους καταρράκτες, το κάστρο του Λυκούργου Λογοθέτη και το Ποτάμι, τραβηγμένες το καλοκαίρι του 2016.
Σας διαβεβαιώνω ότι αν πάτε θα δείτε και πολλές άλλες! Αξίζουν τον κόπο!