Modele montaj pavele dreptunghiulare

Pavelele de monteaza Manual, PE un Strat de nisip pilonat, in grosime de 3-5 cm. Dans anumite cazuri, acestea se pot monta PE un Strat de mortier de ciment (PE Strat de Fundatie rigida), caz in care se anuleaza caracterul Drenant al suprafetei pavate. Asezarea pavelelor se face incepand dintr-un Colt de 90 de grade sau de la o Linie dreapta, pentru a Evita PE Cat posibil taierea acestora. Pavelele se aseaz? una Langa Alta PE stratul de nisip, urmarindu-se alinierea, si se bat usor cu ciocanul de cauciuc. Taierea pavelelor la margini se face cu ghilotina sau flexul de Disc diamantat. Dupa Asezarea primelor pavele, se verifica cu bolobocul inclinarea planului, pentru a asigura un drenaj corect. – Este necesară o Bună pregătire a terenului înainte de aşternerea stratului suport (trebuie Săpat şi Éli stratul Vegetal, apoi este necesară îndepartarea rădacinilor); Dacă pavajul este Montat PE o suprafaţă cu pantă foarte Mare, précipititaţiile pot să spele nisipul dintre rosturi şi de Sub Ele, şi, drept urmare, pavajul poate să «fugă la Vale». Mulţi utilizatori observă că, la îngheţ-dezgheţ, pavelele încep să se fărâmiţeze şi ajung la concluzia că au achiziţionat un pavaj de «unică folosinţă», Care după prima iarna s-a stricat. La acest moment, se întâlnesc PE piaţă firme care folosesc coloranţi produşi în Chine, dar sunt şi firme Care ISI procură coloranţii de la producători DIN Danemarca, de exemplu. a. problema care apare cel mai des ţine de grosimea necorespunzătoare a acestui strat suport. Pavajele va ofera posibilitatea de a va crea un spatiu deosebit in Curtea voastra, de care sa va bucurati la fiecare pas.

Dupa Terminarea asezarii elementelor de pavaj PE stratul de nisip, rosturile se vor umple cu nisip, dupa Care se va Matura bine suprafata pavata. Daca mai este necesar, se vor reumple rosturile si se va Matura din nou suprafata. Pentru pavajul ECO se vor umple golurile cu pamant Fertil, sau Pietris ornemental. – vibropresare (compactarea betonului se face prin îndesare şi vibrare) – proces realizat cu ajutorul linilor tehnologice automatizate, în dublu strat; În plus, aceştia DIN urmă mai prezintă un avantaj: sunt rezistenţi la UV, CEEA CE înseamnă că expunerea la Soare nu va détermination decolorarea pavajului Într-un timp foarte scurt (la pigmenţii obişnuiţi, sunt suficiente numai Naomi Luni de expunere la Soare pentru ca pavelele să capete o culoare ştearsă). Atunci Când «reţeta» producătorului de pavele nu este optimă şi se folosesc materiale necorespunzătoare, după o iarna se văd deja primele semn ALE détériării pavajului. C`est un exemple. prin vibrarea pavajului, Cota acestuia va scadea Cu ~ 2 cm SAL ma numesc Mario si As vrea sa IMI fac in FATA casei o już DIN pavele am inteles ca tre sa SAP 65 de cm en pamant si dupa ACEA sa incep lucrarea, va rog sa IMI spuneti si mie Cam cum de curge o astfel de lucrare, ce contine terasamentul ce straturi se Pun in ce ordine si cum anume, multumesc anticipat!!! Dacă mergem pe stradă şi întâlnim un pavaj Care are Bălţi PE El, atunci ar fi bine să ştim că acesta este un viciu de montaj. O Regula esenţială pentru firmele Care ţin la aspectul zapewniania spune că «niciodată să nu băltească APA PE pavaj».