Σπουδές

• Πτυχίο τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας με ειδίκευση στην κλασική και λατινική φιλολογία της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ιούλιος, 2003).
  • Απόφοιτη του μεταπτυχιακού προγράμματος σπουδών «Εκπαίδευση και Πολιτισμός», με κατεύθυνση «Αγωγή και Πολιτισμός» του τμήματος Οικιακής Οικονομίας και Οικολογίας του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου (Μάρτιος, 2011).
  • Απόφοιτη του μεταπτυχιακού προγράμματος σπουδών "Επιστήμες της Αγωγής" με κατεύθυνση "Θεωρία, Πρακτική και Αξιολόγηση της διδασκαλίας" του Πανεπιστημίου Λευκωσίας Κύπρου (Σεπτέμβριος, 2014).
  • Τελειόφοιτη φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών με ειδίκευση στην ιστορία  ύστερα από κατατακτήριες εξετάσεις.
  • Υποψήφια Διδάκτωρ Ιστορίας του τμήματος Ιστορίας του Ιόνιου Πανεπιστημίου (Α εξάμηνο)