Εισηγήσεις σε συνέδρια -ημερίδες

ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΣΕ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

• Εισηγήτρια στις εργασίες της επιμορφωτικής ημερίδας «Σχεδιάζοντας και αξιοποιώντας ψηφιακά διδακτικά σενάρια» (Ψηφιακή Πλατφόρμα «Αίσωπος»), με αντικείμενο της εισήγησης «Project», που διοργανώθηκε από την Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλινών και το Δήμο Φιλοθέης – Ψυχικού. Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016 στην Ελληνογαλλική Σχολή Ουρσουλινών, στο Νέο Ψυχικό.

ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΕΔΡΙΟ

• Εισήγηση με θέμα: «Αποτελέσματα - Πορίσματα έρευνας σε Γονείς του 3ου ΓΕ.Λ. Ηρακλείου Αττικής για το σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό» στις εργασίες του τριήμερου συνεδρίου που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας στις 8,9,10 Μαΐου 2015 στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Comenius Regio 2013-2015 με θέμα: «Εκφοβισμός των Εφήβων: Τρόποι πρόληψης και αντιμετώπισης στο σχολικό περιβάλλον Ελλάδας και Κύπρου» στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Μεταμόρφωσης και στην αίθουσα «Jacqueline de Romilly» του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ.