Στο πλαίσιο του διαγωνισμού Young Business Talents μαθητές από 15 μέχρι 22 χρονών, προερχόμενοι από Λύκεια κι επαγγελματικά κέντρα εκπαίδευσης, χωρίζονται σε ομάδες των 3-4 ατόμων. Κάθε ομάδα καλείται να διαχειριστεί τη δική της εικονική εταιρία και να λάβει αποφάσεις στρατηγικής σημασίας, ενώ ταυτόχρονα συναγωνίζεται άλλες ομάδες/εικονικές εταιρίες.

Οι συμμετέχοντες συγκεντρώνουν μια βαθμολογία περνώντας από τρία διαφορετικά στάδια: ξεκινώντας από περιφερειακό / τοπικό επίπεδο, προχωρώντας σε εθνικό επίπεδο για να κερδίσουν τον τίτλο της καλύτερης ομάδας στο μεγάλο τελικό και, τέλος, κερδίζοντας στη συνέχεια μια θέση στον διεθνή διαγωνισμό.

Στο φετινό τελικό,  που πραγματοποιήθηκε την παρασκευή 13 Απριλίου, απο το σχολείο μας προκρίθηκε η ομάδα ΚΜΝ, στην οποία συμμετείχαν οι μαθήτριες : Καμπέρη Μαρκέλλα , Καπράλη Μαρία Αθανασία, Κυριακοπούλου Κωνσταντίνα, Μουστόγιαννη Κυριακή

Συμμετοχή στον Τελικό του Young Business Talents