20-8-2012 Διάθεση εκπαιδευτικών στα Πρότυπα Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων

Το ΕΠΕΣ πρότυπων Πειραματικών Σχολείων σας γνωστοποιεί ότι για το σχολικό έτος 2012-2013, στα Πρότυπα Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων υπάρχουν ανάγκες αναπλήρωσης τριών (3) εκπαιδευτικών ΠΕ (70), κατά προτίμηση μόνιμων και με αυξημένα τυπικά προσόντα.

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΕΠΟΠΤΙΚΟ

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 1ου & 2ου   ΠΡΟΤΥΠΩΝΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Ταχ.   Δ/νση     : Δωδώνης  6

45221   Ιωάννινα

Πληροφορίες   : Ζάρρα Μαρία -    Τσουμάνης Γεώργιος

Τηλέφωνο        : 26510-45553? 66326

:   FAX   26510 -45553? 66326

Ιωάννινα 20/08/2012

Αριθμ. Πρωτ: 13

ΠΡΟΣ

Τη Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων       Ιωάννινα

ΘΕΜΑ: «Διάθεση εκπαιδευτικών στα Πρότυπα Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων»

Σας κάνουμε γνωστό ότι για το σχολικό έτος 2012-2013, σταΠρότυπα Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων υπάρχουν ανάγκες αναπλήρωσης τριών (3) εκπαιδευτικών ΠΕ (70), κατά προτίμηση μόνιμων και με αυξημένα τυπικά προσόντα.

Συγκεκριμένα αιτούνται να διατεθούν:

Ένας- Μια (1) εκπαιδευτικός για το 2ο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο.

Ένας- Μια (1) εκπαιδευτικός για  συμπλήρωση ωραρίου και στα δύο σχολεία, με δεδομένο το γεγονός, ότι οι ώρες εργασίας των εκπαιδευτικών ποικίλουν από 21-25 την εβδομάδα, ανάλογα με τα έτη υπηρεσίας τους.

Ένας- Μια (1) εκπαιδευτικός  για τα δύο  σχολεία για την κάλυψη των διδακτικών ωρών που θα προκύψουν από τη λειτουργία των ομίλων. Σημειώνουμε ότι στα σχολεία προγραμματίστηκαν να λειτουργήσουν συνολικά εννέα (9) όμιλοι.

Διευκρινίζεται ακόμα, ότι όσοι εκπαιδευτικοί δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο στο ένα από τα δύο Π.Π.Σ  που θα τοποθετηθούν με απόσπαση, θα συμπληρώνουν το ωράριό τους στο άλλο Π.Π.Σ, εφόσον υπάρχουν διαθέσιμες ώρες, ή θα τεθούν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ στο οποίο ανήκει το σχολείο, ύστερα από απόφαση του ΕΠΕΣ.

Ο Πρόεδρος του ΕΠ.Ε.Σ

Γεώργιος Νικολάου