Category: Πληροφορική Β' Γυμνασίου Published: Wednesday, 03 October 2018 Written by Γεώργιος Παπαλουκάς

Βιβλίο μαθητή & διδακτέα ύλη, διδακτικό υλικό, οδηγίες για τη διδασκαλία του μαθήματος «Πληροφορική» στην Β' Τάξη Γυμνασίου

Αφορά τις  Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεις των ημερήσιων Γυμνασίων για το σχ. έτος 2021- 2022. Οι εκπαιδευτικοί καλούνται να επιδιώξουν την επίτευξη των προσδοκώμενων μαθησιακών αποτελεσμάτων, όπως παρουσιάζονται στις αναλυτικές οδηγίες που ακολουθούν. Το ισχύον Βιβλίο του Μαθητή αποτελεί μέρος του εκπαιδευτικού υλικού που θα αξιοποιήσουν εκπαιδευτικοί και μαθητές καθόσον προτείνεται νέο εκπαιδευτικό υλικό, ενώ δίνεται η δυνατότητα στον εκπαιδευτικό να σχεδιάσει τις δικές του δραστηριότητες, να αξιοποιήσει αξιόλογο και κατάλληλο εκπαιδευτικό υλικό που αυτός θα βρει αλλά και να δημιουργήσει νέο δικό του.