Δράσεις

8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2021

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού το σχολείο μας  τη συγκεκριμένη ημέρα, οργάνωσε και υλοποίησε αθλητικές δραστηριότητες  (Εγκύκλιος ΥΠΕΘ, Φ.1/ 117585 /Δ5, 20/9/2021) με κοινό σύνθημα για το έτος 2021:

«Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά»

όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας πήραν μέρος στις δραστηριότητες ανά τμήμα   λαμβάνοντας τα μέτρα για την πρόληψη και αποφυγή διασποράς του κορωνοϊού. Τον  συντονισμό  και την οργάνωση ,  της πραγματοποίησης  της μέρας Αθλητισμού  είχε   ο εκπαιδευτικός   Φυσικής αγωγής κ. Γιώργος Λάμπρης, με τη συνεργασία των εκπαιδευτικών της Σχολικής μονάδας μας.