Ζωγραφιές

Ζωγραφιές για να διασκεδάσετε στον ελεύθερο χρόνο σας.

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του Σχολείου μας. Γονείς, φίλοι και συμπολίτες παραβρέθηκαν, για να καμαρώσουν τους μικρούς πρωταγωνιστές της ημέρας που  έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους. Ο Σύλλογος γονέων μοίρασε γλυκά και δώρα μετά το τέλος της γιορτής.

Συμμετοχή στο φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας

Οι μαθητές της Στ΄τάξης συμμετείχαν στις 3 Απριλίου στο 5ο φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας που πραγματοποιήθηκε στον Πύργο, με το ψηφιακό έργο τους «Ερωτόκριτος», που δημιουργήθηκε με το πρόγραμμα Revelation Natural Art

Εικόνα1

Εκεί είχαν τη δυνατότητα να παρουσιάσουν το έργο τους, να παρακολουθήσουν και άλλα έργα, να τα συγκρίνουν να τα αξιολογήσουν και να τα θαυμάσουν.

Συγχρόνως συμμετείχαν σε εργαστήριο για εκμάθηση ενός λογισμικού που τους άρεσε πάρα πολύ.

Οι μαθητές μας έφυγαν από το φεστιβάλ με πολύ ωραίες εντυπώσεις και πρωτόγνωρες εμπειρίες.