Αρχική σελίδα Επιμορφωτικές δράσεις ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ (Λ.Τζεδάκη)
ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ (Λ.Τζεδάκη)

ΔΙΑΣΧΟΛΙΚΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Καλούνται οι φιλόλογοι καθηγητές των Γυμνασίων αρμοδιότητάς μου σε διασχολικά επιμορφωτικά σεμινάρια με τα ακόλουθα θέματα: 1. Ξενάγηση στην αίθουσα Ν. Καζαντζάκη από τον επιμελητή του Ι.Μ.Κ. κ. Αγησ. Καλουτσάκη 2. Προτάσεις για τη διδακτική αξιοποίηση των εκθεμάτων. 3. Ανανέωση των μεθόδων διδασκαλίας και των διδακτικών πρακτικών. 4. «Η καλλιέργεια της φιλαναγνωσίας» από τη μουσειοπαιδαγωγό του ΙΜΚ κ. Φ. Καμπάνη.

Τα σεμινάρια θα πραγματοποιηθούν στο μικρό αμφιθέατρο του Ιστορικού Μουσείου Κρήτης (Σοφοκλή Βενιζέλου 27 τηλ. 2810 283219), ώρες 12.00-14.00, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.
1.    ΤΡ 15/12/08  Καθηγητές από τα Γυμνάσια: Ν. Αλικαρνασσού, 2ο Ηρακλείου, 5ο Ηρακλείου,  Γέργερης, Ζαρού, Επισκοπής, Μελεσσών, Προφ. Ηλία και Χάρακα
2.    ΤΕ   16/12/08  Καθηγητές από τα Γυμνάσια:  6ο Ηρακλείου, 9ο Ηρακλείου, Πειραματικό Ηρακλείου, Εσπερινό Ηρακλείου, Αγ. Μύρωνα, Ασημίου, Βενεράτου και  Παγκρήτιο Εκπαιδευτήριο
3.    ΠΑ 18/12/09  Καθηγητές από τα Γυμνάσια:  4ο Ηρακλείου, 12ο Ηρακλείου, Πύργου, Τεφέλι, Τυλίσσου, Βαγιονιάς, Πόμπιας και Τυμπακίου

Σας ευχαριστώ για τη συνεργασία