EUSO

–> Ο Τοπικός Διαγωνισμός (προκριματικός) για το EUSO 2020 πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του ΕΚΦΕ Ν. Σμύρνης, το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019.

Συμμετείχαν τα σχολεία:

• 2ο ΓΕΛ Π.Φαλήρου,
  • 3ο ΓΕΛ Π.φαλήρου,
  • Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης και το
  • Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης.

Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η προερχόμενη από το :

Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης.

Συγχαρητήρια σε όλες/ ους τις/ους διαγωνιζόμενες/ους μαθήτριές/ες και στις/ους συναδέλφους που τις/ους προετοίμασαν.

Ειδικότερα, στους παρακάτω συναδέλφους:

από το 2ο ΓΕΛ Π.Φαλήρου:  στους  κ.κ , Βλαβάκη Μ. ,  Μαρματσούρη Λ. , Παπαδόπουλο Π.

από το 3ο ΓΕΛ Π.Φαλήρου:  στους κ.κ Κόντη Μ. , Μωραϊτάκη Ηλ. , Φαλδαμή Ελ.

από το Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης:  στους κ.κ  Ζέρβα Μιχ. , Κότσιρα Βασ.,  Πανταζίδη Αλέξ.

από το Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής:  στους κ.κ  Γκερμπεσιώτη Αργ.,  Διακόνου Μ. , Θεοδωρίδη Γερ. , Μακεδόνα Χρ.

Ακολουθούν τα θέματα που τέθηκαν στη Φυσική – Χημεία – Βιολογία και το αρχείο των αποτελεσμάτων.

—> Στις 7 Δεκεμβρίου 2019 (Σάββατο) πραγματοποιήθηκε στο ΕΚΦΕ Ν.Σμύρνης , ο τοπικός (προκριματικός) Διαγωνισμός για το EUSO 2020. Συγχαίρουμε τις/τους διαγωνιζόμενες/νους για την άψογη παρουσία τους/συμπεριφορά τους και την επιδεξιότητά τους και τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς που είχαν την ευθύνη προετοιμασίας τους.

Το εργαστήριο του ΕΚΦΕ αμέσως μετά τη λήξη… του διαγωνισμού, έτοιμο για χρήση.

Θα επανέλθουμε με νέο μήνυμα για τα αποτελέσματα τις προσεχείς ημέρες.