"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein

Το 1ο Λύκειο στο «Θεοδωρίδειο Κέντρο – Ορίζοντες»

DSC05577 DSC05569 DSC05566 DSC05561 DSC05558 DSC05546

Την Παρασκευή 19-12-2014 μαθητές της Δευτέρας Τάξης (Β4) του 1ου Γενικού Λυκείου Καρδίτσας επισκέφθηκαν το «Θεοδωρίδειο Κέντρο – Ορίζοντες». Μετά την υποδοχή από τον αντιπρόεδρο του Κέντρου κ. Σωτήρη Ψημμένο και  την ενημέρωση από το προσωπικό για την ίδρυση, το σκοπό λειτουργίας του κέντρου, τις δράσεις του και για τα προγράμματα που υλοποιούνται, έγινε ξενάγηση στους χώρους όπου φιλοξενούνται νέοι και νέες. Στη συνέχεια όλοι μαζί ζωγράφισαν, μίλησαν, τραγούδησαν και έζησαν ιδιαίτερα συγκινητικές στιγμές. Στο τέλος μοίρασαν δώρα, αντήλλαξαν ευχές για «Καλά Χριστούγεννα» και ανανέωσαν το ραντεβού τους για μια άλλη φορά. Το χαμόγελο και η συγκίνηση ήταν έκδηλη σε όλους. Ευχαριστούμε όλους τους υπεύθυνους του Κέντρου για την υπέροχη φιλοξενία και την ευκαιρία που μας έδωσαν να βιώσουμε τις συγκινητικές και πολύ ιδιαίτερες στιγμές.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Σαν Σήμερα