Προβεβλημένα

Καλώς ήρθες, Άνοιξη!!!

Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός «ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ»

Τo QualityNet Foundation και το Εκπαιδευτικό του Τμήμα ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ, στο πλαίσιο προώθησης του εκπαιδευτικού υλικού για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ στη χώρα μας, προχωράει στην υλοποίηση πανελλήνιου σχολικού διαγωνισμού με τίτλο Bravo Schools «Δημιουργούμε έναν

Bravo! SCHOOLS

Καλύτερο Κόσμο, 17 Στόχοι για να αλλάξουμε τον κόσμο», για τους μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης (δημοτικό) και της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (γυμνάσιο) σε όλη την Ελλάδα.

Διαβάστε περισσότερα «Πανελλήνιος Σχολικός Διαγωνισμός «ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ»»

Τα έθιμα του Πάσχα

Από τη Ρόδο ως τη Κέρκυρα και από την Κρήτη ως τη Θράκη κάθε γωνιά της Ελλάδας γιορτάζει το Πάσχα με το δικό της μοναδικό τρόπο. Έθιμα και παραδόσεις ζωντανεύουν και πάλι στην πλουσιότερη, σε λαογραφικές εκδηλώσεις, γιορτή της χριστιανοσύνης.