«Atramentum electri»

Καλωσορίσατε στο εκπαιδευτικό site του Κοσμά Βασίλειου!

Αντί εισαγωγής...

Ο παρών ιστότοπος δημιουργήθηκε μετά από παρακολούθηση της Β΄ φάσης επιμόρφωσης εκπαιδευτικών στις τεχνολογίες της πληροφορίας και της επικοινωνίας κατά το σχολικό έτος 2010-2011. Σκοπός της δημιουργίας του είναι να χρησιμεύσει ως ένα εργαλείο που θα διευκολύνει την εκπαιδευτική διαδικασία τόσο από την πλευρά του διδάσκοντος όσο και από την πλευρά των μαθητών/-τριών.

Γι' αυτό το λόγο μέσα στις ιστοσελίδες του οι μαθητές/-τριες έχουν τη δυνατότητα να βρουν χρήσιμες ασκήσεις που αφορούν στα μαθήματά τους, δουλειές που έχουν δημιουργήσει τόσο ο ίδιοι όσο και οι συμμαθητές/-τριές τους, άλλες ενδιαφέρουσες ιστοσελίδες... και φυσικά να επικοινωνήσουν με τον ίδιο τον διδάσκοντα. Τέλος, στόχος μας είναι η ιστοσελίδα να επεκτείνεται και να διευρύνεται συνεχώς με νέο υλικό, ως εκ τούτου είναι αναγκαία μία εκ των προτέρων συγγνώμη σε αυτούς που τυχόν την θεωρήσουν "φτωχή"!

Τελευταία ενημέρωση Αριθμός επισκέψεων
URL Counter