ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

[Προσωπικές πληροφορίες] [Επαγγελματική πείρα] [Εκπαίδευση-Κατάρτιση] [Ατομικές δεξιότητες] [Κοινωνικές δεξιότητες] [Δεξιότητες Πληροφορικής] [Πρόσθετες πληροφορίες]
Κεντρική
Ποια είμαι
Αγαπημένα
Σχόλια

I.      Παρακολούθησα επιμορφωτικό σεμινάριο 48 ωρών με τίτλο «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών» (Α΄επίπεδο Τ.Π.Ε.) στο ΚΣΕ Σ. Αγουλέα-Λιναρδάτου, του Επιχειρησιακού προγράμματος «Κοινωνία της Πληροφορίας» του Γ΄ Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης, από τις 23-4-2002 έως τις 25-6-2002. Πήρα πιστοποίηση στη Χρήση και Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση (πιστοποίηση Α’ επίπεδο Τ.Π.Ε.), από την Κοινωνία της Πληροφορίας.

II.      Παρακολούθησα το πρόγραμμα εκπαίδευσης επιμορφωτών Β΄ επιπέδου, 350-380 ωρών, «Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στη Χρήση και Αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαιδευτική Διαδικασία» κατηγορία πράξεων 2.1.1.θ ΕΠΕΑΕΚ, στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΠΑΚΕ). Πιστοποιήθηκα ως επιμορφώτρια Β' επιπέδου στην παιδαγωγική αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση με την επιτυχή συμμετοχή σε εξετάσεις πιστοποίησης ολοκληρωμένων γνώσεων και δεξιοτήτων Τ.Π.Ε. που με καθιστούν ικανή να επιμορφώνω εκπαιδευτικούς του κλάδου μου και συναφών κλάδων για την απόκτηση γνώσεων και δεξιοτήτων Τ.Π.Ε. Β΄ επιπέδου.

III.      Κρίθηκα άξια του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Τεχνολογίες της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας για την Εκπαίδευση» στο Διαπανεπιστημιακό Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική ηλικία-Τμήμα Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης), του Πανεπιστήμιου Θεσσαλίας (Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών) σε σύμπραξη με το Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Πειραιά (Τμήμα Ηλεκτρονικής) με βαθμό: «’ριστα» 9,43.

IV.      Παρακολούθησα Πρόγραμμα εκπαίδευσης εκπαιδευτικών στην ένταξη προγραμματιζόμενων από Η/Υ ρομποτικών κατασκευών στην εκπαιδευτική διαδικασία, διάρκειας 30 ωρών που πραγματοποιήθηκε στο εργαστήριο ΤΠΕ στην εκπαίδευση Ι στα νέα κτίρια της ΑΣΠΑΙΤΕ στην Αθήνα στα πλαίσια του προγράμματος TERECoP.

Ασχολούμαι με εκπαιδευτικό λογισμικό, εκπαιδευτικές πλατφόρμες, εξ αποστάσεως εκπαίδευση, εικονικά δωμάτια, εικονικούς κόσμους και συμμετέχω σε σχετικά συνέδρια και ημερίδες ως σύνεδρος, όπου παρουσιάζω την εκπαιδευτική αξιοποίηση εφαρμογών του νέφους.

Κεντρική | Ποια είμαι | Δραστηριότητες | Αγαπημένα | Φωτογραφίες | Σχόλια