1o ΕΠΑ.Λ. ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Αμαλιάδας λειτουργούν οι εξής ειδικότητες:

1) πληροφορικής

2) μηχανολόγων

3) οχημάτων

4) ηλεκτρολόγων.

Σ'αυτό φοιτούν μαθητές που προέρχονται από την Αμαλιάδα και την γύρω περιοχή.

Η περιοχή αυτή διευρύνεται όσο αφορά στις ειδικότητες οχημάτων και ηλεκρολόγων επειδή δεν καλύπτονται από κοντινά ΕΠΑ.Λ.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Συζήτηση παρουσία ψυχολόγου, με αθρόα συμμετοχή μαθητών πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 6 Μαρτίου στο 1ο ΕΠΑ.Λ Αμαλιάδας με αφορμή την καθιέρωση της ημέρας κατά της βίας στο σχολείο.

ΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ

Η 6η Μαρτίου καθιερώθηκε ως Πανελλήνια ημέρα κατά της Ενδοσχολικής βίας. Σ'αυτό το πλαίσιο, την 6η Μαρτίου οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς ενημερώνονται και ευαισθητοποιούνται με σκοπό την πρόληψη και την αντιμετώπιση της σχολικής βίας που εκδηλώνεται μεταξύ μαθητών.

ΕΓΩ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ : ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ (ΠΕ2)

EMAIL : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.