Η θηριωδία τών Εβραίων,

η υποκρισία τών Ιμπεριαλιστών,

και οι "Ευνούχοι" Διανοούμενοι (*)

" Καλοπροαίρετοι  άνθρωποι,

πού είσαστε;"

Peter Handke

Το απίστευτο μακελειό τών εβραίων στην Λωρίδα τής Γάζας και στον Νότιο Λίβανο έχει ξεπεράσει κάθε όριο βαρβαρόρητας, κτηνωδίας  και απανθρωπιάς. Συστηματικοί και εν γνώσει βομβαρδισμοί κατοικημένων περιοχών, με χιλιάδες νεκρούς αμάχους, παιδιά, γυναίκες και άτομα κάθε ηλικίας, ισοπέδωση τού Νοτίου Λιβάνου, «σφαγή τών νηπίων» στην Κανά..

Αυτό είναι το καθημερινό «έργο» τού κρατιδίου-χωροφύλακα τού Αγγλο-Αμερικάνικου Ιμπεριαλισμού  στην Μέση Ανατολή, τού κράτους τού Ισραήλ, που κατασκευάσθηκε το 1945 ακριβώς γι’ αυτόν τον λόγο.

Και, εάν αυτό το απύθμενο βάθος τής απάνθρωπης  εβραϊκής βαρβαρότητας και κτηνωδίας εκφραζότανε μόνον από τον Ισραηλινό Πρωθυπουργό Ολμέρτ, η εξήγηση θα ήτανε σχετικώς εύκολη, αφού αυτό το ανθρωπόμορφο τέρας έγινε Πρωθυπουργός με την στήριξη και υπόδειξη τών Αμερικανών, για να επιτελέσει αυτό το «έργο»! Αλλά, η πραγματικότητα είναι ακόμη πιό αποκρουστική:

σε δημοσκόπηση, που πραγματοποιήθηκε στο Ισραήλ, το 80% τών ερωτηθέντων Ισραηλινών απάντησαν πως επιθυμούν να συνεχισθούν οι  ανηλεείς ισραηλινές επιθέσεις κατά τού Λιβάνου και τής Λωρίδος τής Γάζας!!

Είναι ανατριχιαστικό: ένας ολόκληρος λαός, που υποτίθεται πως έπρεπε να διατηρεί την μνήμη του, για τα εγκλήματα τού ναζισμού σε βάρος του, αλλά και σε βάρος άλλων λαών, ταυτίζεται  στην συντριπτική πλειοψηφία του με τους αιμοσταγείς «ηγέτες» του!

Τα ανθρωπόμορφα κτήνη τού Ισραήλ, τα οποία εκτελούν τα καθήκοντα,  που τους  υπέδειξε η Αγγλο-Αμερικάνικη  καπιταλιστική χούντα, με ιδιάζουσα αγριότητα, προβάλανε σαν δήθεν λόγο τής εισβολής  και τών φονικών βομβαρδισμών στην Γάζα και στον Λίβανο, την σύλληψη εντός τού Λιβανικού εδάφους δύο εβραίων στρατιωτών από την πατριωτική οργάνωση τού Λιβάνου, Χεζμπολάχ.

Τί θυμίζουν, όμως, τέτοιοι γελοίοι ισχυρισμοί, σε όσους  δεν έχουν χάσει την μνήμη τους; Πόσο στοίχιζε η ζωή ενός στρατιώτη τής γερμανικής «Βέρμαχτ», που συνελλαμβάνετο από Πατριωτικές Οργανώσεις στην Ελλάδα, κατά τον Β΄ Παγκόσμιο Πόλεμο;  Αυτό το γνωρίζει όχι μόνον όποιος έχει επιζήσει από τις γερμανικές αγριότητες και σφαγές στο Δίστομο, στα Καλάβρυτα και αλλού. Το γνωρίζουν ακόμη και τα μαθητούδια στην Ελλάδα, που διαβάζουν σχολική ιστορία!

Και το συμπέρασμα που προκύπτει είναι, ότι: η Ισραηλινή Κυβέρνηση και ο... περιούσιος λαός ( αυτό είναι και το πλέον αποκρουστικό) κατρακυλούν και βυθίζονται ολοένα και περισσότερο σε ναζιστικές μεθόδους και αντιλήψεις!  Δεν κάνουν τίποτε άλλο από το να χρησιμοποιούν  και να επικροτούν μεθόδους «Ες-Ες» και «Βέρμαχτ» κατά την κατοχή.

Ενώπιον όλων αυτών τών εβραϊκών αγριοτήτων, η λεγόμενη «διεθνής κοινότητα» τί κάνει;  Με τις αλλεπάλληλες  ανούσιες «συσκέψεις» και «διαβουλεύσεις» δίνει χρόνο στο Ισραήλ και ουσιαστικά το παροτρύνει να συνεχίσει τις φονικές επιδρομές του σε ξένα εδάφη! Και σχεδιάζει, λένε οι πληροφορίες, να εγκαταστήσει «ειρηνευτική δύναμη», όχι όπως θα έπρεπε στο βόρειο Ισραήλ, από όπου προέρχονται οι επιδρομές τού Ισραήλ κατά τού Λιβάνου, αλλά μέσα στον Νότιο Λίβανο, δηλαδή στην χώρα, που υφίσταται τις ισραηλινές επιδρομές! Η ιμπεριαλιστική υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο! Γιατί, άλλα είναι τα σχέδιά της. Να διαμελίσει και να «αναδιατάξει» την Μέση Ανατολή, δημιουργώντας κρατίδια-μαριονέτες και κυβερνήσεις-αχυρανθρώπους, στα πλαίσια τής εξυπηρέτησης  τών στόχων τού ολοκληρωτικού καπιταλισμού τού 21ου αιώνα, για να ελέγχουν οικονομικά κάθε γωνιά τού πλανήτη μας! Το δε  Ισραήλ, το κρατίδιο-τρομοκράτης τής περιοχής έχει αναλάβει τον ρόλο του και τον εκτελεί με ιδιαίτερα σκληρό και κτηνώδη τρόπο.

Και έπειτα, έχουν το θράσος οι εβραίοι, να διαμαρτύρονται και να εγκαλούν για  δήθεν «αντισημιτισμό» όσους στιγματίζουν τα κατά καιρούς απεχθή εγκλήματά τους!

Σε περιστάσεις, όπως αυτές που βιώνουμε τις τελευταίες ημέρες, με τις εβραϊκές βαρβαρότητες και την υποκρισία τής λεγόμενης «διεθνούς κοινότητας», κάποτε  ακούγαμε και κάποιες φωνές διαμαρτυρίας από τους ανθρώπους, που έχουν ταχθή να αποτελούν την πνευματική «αφρόκρεμα»  τής χώρας. Και έσμιγαν οι φωνές διαμαρτυρίας τών πνευματικών ανθρώπων όπου γής, για να σταματήσει η αδικία και το μακέλεμα ολόκληρων λαών.

Πού είναι, άραγε, σήμερα η πνευματική ηγεσία τής χώρας μας,  να βροντοφωνάξει για να σταματήσει αυτή η εβραϊκή κτηνωδία εναντίον λαών, που αγωνίζονται για την ελευθερία και την ανεξαρτησία τους;

Πού είναι οι πνευματικοί άνθρωποι τού τόπου, για να συσστρατευτούν με το δίκιο και να ηγηθούν μίας εκστρατείας ενημέρωσης και καθοδήγησης τού λαού, κατά τής ισραηλινής και Αγγλο-Αμερικάνικης θηριωδίας δίπλα στα πόδια μας;

Πόσο να κοστίζει, άραγε, ο καθαρός, δίκαιος,  και ανυπόκριτος λόγος ενός πνευματικού ανθρώπου, που θα στιγματίζει τις αγριότητες τών εβραίων;

Θα γίνουμε, άραγε, όλοι πνευματικοί «ευνούχοι» τής καπιταλιστικής και ιμπεριαλιστικής βαρβαρότητος;

Η πνευματική σήψη, όμως,  δεν είναι το μέλλον μας. Και, ένα εβραϊκό δάκρυ δεν μπορεί να κοστίζει περισσότερο από το χυμένο αίμα ενός νεκρού μικρού ή μιάς μικρής Λιβανέζας.

Γι’ αυτό και είναι μεστού περιεχομένου η πρόσκληση τού Αυστριακού Συγγραφέα, Peter Handke,

« Καλοπροαίρετοι άνθρωποι, πού είσαστε;». -

Καθηγ. Μαθηματικών- Λυκειάρχης

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------